Artykuł archiwalny

#popracyzostańwdomu

Przypominamy, że wciąż obowiązują obostrzenia związane z przemieszczaniem się, zakupami czy odwiedzaniem lasów i parków. Pracy w branży górniczej nie da się wykonywać zdalnie – dlatego zachęcamy do ostrożności i zachowania zdrowego rozsądku także po pracy.

Zakłady górnicze nie mogą bowiem działalności, m.in. ze względu na warunki górniczo-geologiczne. W JSW SA - po decyzjach Sztabu Kryzysowego - wprowadzono liczne obostrzenia, dotyczące zakazu wstępu osób postronnych na teren spółki, badania temperatury ciała pracowników rozpoczynających pracę, m.in. z użyciem kamer termowizyjnych, trzyzmianowy system pracy oraz dezynfekcję kluczowych obszarów w poszczególnych zakładach. To jednak nie wystarczy. – Bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od pracowników, dlatego apeluję: dbajcie o siebie, bo tylko wtedy uratujemy miejsca pracy i zdrowie nas wszystkich. Odpowiedzialne zachowanie poza pracą chroni nas przed zarażeniem w pracy – mówi Artur Dyczko, zastępca prezesa JSW ds. operacyjnych i technicznych, który kieruje pracami Sztabu Kryzysowego.

JSW SA promuje taką pozytywną postawę hasztagiem #popracyzostańwdomu. W mediach społecznościowych Spółki można zobaczyć oznakowane tym hasztagiem filmy.