Artykuł archiwalny

Pomarańczowy Piknik Rodzinny Jastrzębskiego Węgla! Zapraszamy!

Wielka miejska gra plenerowa "Szukaj nowego składu drużyny" Czeka nas wielka zabawa!

W sobotę 7 sierpnia zapraszamy do udziału w wyjątkowym wydarzeniu - Jastrzębski Węgiel ma dla wszystkich jastrzębia - i nie tylko - jedyną w swoim rodzaju propozycję spędzenia wolnego czasu. Na osiedlu Barbary w Jarze pomiędzy stadionem, a skateparkiem organizujemy Pomarańczowy Piknik Jastrzębskiego Węgla połączony z pierwszą w historii Jastrzębia Zdroju wielką miejską grą plenerową dla wszystkich "Szukaj nowego składu drużyny".

Spotykamy się punktualnie o 12:00 i ruszamy! Chętni do udziału w zabawie otrzymają identyfikatory z zaznaczonymi pięcioma miejscami podstawowymi, w których znajdą kolejne wskazówki. Startujemy o 12:15 na sygnał startera. Zadaniem bawiących się jest jak najszybsze znalezienie wszystkich nazwisk, przyjście lub przyjazd na miejsce startu mety, oddanie wypełnionego identyfikatora. Do odnalezienia jest 15 nazwisk zawodników i trenerów "ukrytych" w różnych miejscach w Jastrzębiu Zdroju. Aby uatrakcyjnić rywalizację w pięciu miejscach podstawowych uczestnicy otrzymają wskazówki jak dotrzeć do właściwego punktu z nazwiskiem. Będą musieli odpowiedzieć na proste zagadki lub np. rozwiązać krzyżówkę, która wskaże właściwe miejsce. Może się jednak zdarzyć, że i w punkcie podstawowym uczestnicy znajdą nazwisko. Każdy odkrywający nazwisko otrzyma pieczątkę potwierdzającą "znalezienie".

Pierwsze dziesięć osób, które dotrze do Jaru z wypełnionym identyfikatorem i zostanie pozytywnie zweryfikowanych otrzyma nagrody. Po zakończeniu zabawy wszyscy jej uczestnicy, którzy zbiorą przynajmniej pięć nazwisk wezmą udział w losowaniu nagród. A nagrody dla zwycięzców i tych, którzy wezmą udział w zabawie są naprawdę wspaniałe: m.in. wyjazd dla dwóch osób do Aten na mecz Ligi Mistrzów, pięć trzydniowych, dwuosobowych wycieczek do Pragi, pięć trzydniowych dwuosobowych pobytów z wyżywieniem w Zakopanem, karnety na mecze Jastrzębskiego Węgla w sezonie 2010/2011, odzież sportowa, elektronarzędzia oraz narzędzia ogrodowe, romantyczne kolacje dla dwojga w restauracji Domu Retro i wiele innych. 

Program Pomarańczowego Pikniku Rodzinnego Jastrzębskiego Węgla:
07.08.2010 - sobota - Jastrzębie Zdrój - Os. Barbary w Jarze pomiędzy stadionem, a skateparkiem.

  • godz. 12:00 - rozpoczęcie pikniku - przedstawienie zasad i regulaminu miejskiej gry plenerowej "Szukamy nowego składu drużyny Jastrzębskiego Węgla" - odbiór identyfikatorów przez uczestników gry. Przedstawienie atrakcji, które czekają na uczestników pikniku (Tropikalna Wyspa Zabaw dla dzieci: Słoneczna Zjeżdżalnia, Palmowa Góra Wspinaczkowa, Tropikalna Wyspa, Eurobungee, Tor przeszkód - Dżungla, malowanie twarzy. Blok konkursów dla rodzin z nagrodami. Największe w Polsce dmuchane boisko do siatkówki). 
  • godz. 12:15 - oficjalny start uczestników miejskiej gry plenerowej
  • godz. 12:30  - rozpoczęcie bloku zabaw dla rodzin
  • godz. 13:00 - rozpoczęcie turnieju siatkówki na dmuchanym boisku o Puchar Prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej
  • godz. 15:30 - koncert zespołu Sandstone
  • godz. 17:00 - zakończenie miejskiej gry plenerowej. Oficjalne ogłoszenie wyników, wręczenie nagród. Losowanie nagród wśród wszystkich tych uczestników gry plenerowej, którzy zgromadzili przynajmniej 5 nazwisk zawodników
  • godz. 18:00 - gwiazda wieczoru - Stachursky
  • godz. 20:00 - zakończenie pikniku

Na miejscu liczne stoiska gastronomiczne. Pogoda gwarantowana!

Zapisy drużyn do turnieju siatkówki na dmuchanym boisku o Puchar Prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej przyjmowane są w klubie sportowym Jastrzębski Węgiel. Tel. 0 32 474 10 17 wew. 30. Zakończenie zapisów: 5 sierpnia 2010 godz. 15:00. W turnieju może wystartować maksymalnie 16 drużyn.

Regulamin już wkrótce na stronie www.ksjastrzebskiwegiel.pl