Artykuł archiwalny

Ikona BIPIkona Portal PracownikaIkona pocztyFacebookTwitterInstagramYoutubeLinkedinRSSIkona szukaniaPLEN

Polsko-brytyjskie spotkanie gospodarcze

JSW to wymagający i cenny partner handlowy - to zgodny wniosek przedstawicieli brytyjskich firm sektora górniczego, którzy spotkali się z przedstawicielami Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Rozmowy odbyły się w siedzibie JSW Innowacje w Katowicach a ich współorganizatorem była Ambasada Wielkiej Brytanii w Warszawie, która też objęła patronatem to wydarzenie.

- Ta inicjatywa jest kontynuacją naszej kilkuletniej współpracy, której celem  jest zacieśnienie  relacji między polskim a brytyjskim  sektorem górniczym,  który przez brytyjskie Ministerstwo Handlu Zagranicznego zaliczany jest do strategicznych sektorów gospodarczych. Ważnym elementem tej współpracy są doskonałe relacje z Jastrzębską Spółka Węglową - oświadczył po spotkaniu Janusz Bil Dyrektor Departamentu Handlu Międzynarodowego Ambasady Wielkiej Brytanii w Warszawie.
Prezentacje gospodarcze i handlowe, zarówno gospodarza jak i gości pokazały jak wiele  elementów może objąć  współpraca w przyszłości.
- JSW jest wiodącą spółką  górniczą  skali światowej, w której najnowocześniejsze technologie są stale  wdrażane w proces produkcji i to na skalę przemysłową. Tu zgodzę się z naszymi gośćmi, iż jesteśmy szczególnie wymagającym partnerem. W firmach, które przybyły do nas na zaproszenie Brytyjskiej Ambasady dostrzegam jednak potencjał innowacyjny - powiedział Adam Oleś Dyrektor biura strategii i rozwoju JSW, który w imieniu gospodarza przewodniczył polsko - brytyjskiemu spotkaniu gospodarczemu.