Artykuł archiwalny

Po pracy zostań w domu

#popracyzostańwdomu – takim hasztagiem Jastrzębska Spółka Węglowa zachęca swoich pracowników do ostrożności i rozsądku w życiu prywatnym podczas trwającej pandemii koronawirusa.

- Nie każdy może pracować zdalnie, to niewykonalne zwłaszcza w górnictwie – mówi Patrycjusz Polak, kierownik Zespołu BHP w JSW SA. To on wraz z córką Lilianną wpadli na pomysł hasztaga #popracyzostańwdomu. – W czasie wspólnej zabawy doszliśmy do wniosku, że warto taki hasztag zrobić dla nas, dla Jastrzębskiej Spółki Węglowej – dodaje Polak .

Zakłady górnicze nie mogą bowiem zaprzestać działalności, m.in. ze względu na warunki górniczo-geologiczne. W JSW SA po decyzjach Sztabu Kryzysowego wprowadzono liczne obostrzenia, dotyczące zakazu wstępu osób postronnych na teren spółki, badania temperatury ciała pracowników rozpoczynających pracę, trzyzmianowy system pracy oraz dezynfekcję kluczowych obszarów w poszczególnych zakładach. To jednak nie wystarczy. – Bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od pracowników, dlatego apeluję: dbajcie o siebie, bo tylko wtedy uratujemy miejsca pracy i zdrowie nas wszystkich. Odpowiedzialne zachowanie poza pracą chroni nas przed zarażeniem w pracy – mówi Artur Dyczko, zastępca prezesa JSW ds. operacyjnych i technicznych, który kieruje pracami Sztabu Kryzysowego.

Hasło #popracyzostańwdomu jest promowane od kilku dni na kanałach społecznościowych JSW SA.


Akcja JSW - #popracyzostańwdomu