Artykuł archiwalny

Ikona BIPIkona Portal PracownikaIkona pocztyFacebookTwitterInstagramYoutubeLinkedinRSSIkona szukaniaPLEN

Nagroda z zysku już w piątek

Nagroda z zysku dla pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej zostanie wypłacona już w piątek, 22 czerwca. Na podstawie uchwały Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy z dnia 31 maja tego roku zarząd podjął decyzję o wypłacie nagrody z zysku za 2011 rok, a więc 15 pensji. Spółka przeznaczy na ten cel w sumie 130 milionów złotych.

Dzięki aktywności i zaangażowaniu wszystkich pracowników w 2011 roku spółka osiągnęła bardzo dobre rezultaty, dlatego zarząd uznał, że powinna mieć swój udział w zysku. Ta nagroda dla pracowników JSW to odpowiednik 15 pensji. Jest ona potwierdzeniem profesjonalnie przygotowanej i skutecznie realizowanej strategii rozwoju JSW. Dzięki temu, nawet w trudnym otoczeniu zewnętrznym i warunkach spowolnienia gospodarki światowej spółka może się pochwalić stabilną obecną sytuacją i perspektywami zrównoważonego rozwoju.  

Nagroda zostanie wypłacona wszystkim pracownikom zgodnie z „Regulaminem wypłaty nagrody z zysku pracownikom JSW S.A.” Spółka w ostatnich trzech miesiącach wypłaciła pracownikom ponad 16 milionów złotych z racji dodatkowych premii motywacyjnych i zadaniowych. To efekt polityki Zarządu spółki premiującej pracowników za efektywność, wyniki pracy i zaangażowanie.

Po czterech miesiącach tego roku średnie wynagrodzenie w JSW ukształtowało się na poziomie 7 187 zł brutto i było najwyższe w branży. W marcu, kwietniu i maju do górników oddziałów wydobywczych, przodkowych i zbrojeniowo-likwidacyjnych trafiło łącznie ponad 7,3 mln zł w formie premii motywacyjnej. Wraz z systemem premii motywacyjnych wprowadzone zostały dodatkowe premie zadaniowe, do których prawo mają wszyscy pracownicy JSW. W kwietniu i maju JSW przeznaczyła na ten cel prawie 9,4 mln zł.

Oprócz dodatkowych premii motywacyjnych i zadaniowych oraz nagrody z zysku, pracownicy mają również prawo do dywidendy z zysku za 2011 rok z tytułu nieodpłatnie nabytych akcji.