Uprzejmie informujemy, że węgiel dla klientów indywidualnych sprzedajemy wyłącznie bezpośrednio w kopalni „Budryk” w Ornontowicach. JSW S.A. nie prowadzi sprzedaży on-line, a wszelkie oferty i aukcje internetowe prowadzone z powołaniem się na JSW S.A., naszą nazwę lub logo są bezprawne.

Artykuł archiwalny

Ikona BIPIkona Portal PracownikaIkona pocztyFacebookTwitterInstagramYoutubeLinkedinIkona szukaniaPLEN

Muzyczne i sportowe święto JSW

W sobotę na Stadionie Miejskim w Jastrzębiu-Zdroju odbył się Wielki Piknik Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Była to już trzecia tego typu impreza zorganizowania pod patronatem JSW SA, ale w tym roku miała ona wyjątkowy charakter. Mianowicie zbiegła się ona z obchodami 20-lecia powstania firmy będącej obecnie największym producentem węgla koksowego w Unii Europejskiej. Z tej okazji organizatorzy przygotowali wiele atrakcji.

„Na rozgrzewkę” na scenie wystąpił folkowy zespół „Stonehenge” specjalizujący się w muzyce celtyckiej, natomiast od godziny 18:00 publiczność zgromadzona na trybunach jastrzębskiego stadionu mogła przeżywać wielkie emocje sportowe. Do rywalizacji o Puchar Prezesa JSW przystąpiło bowiem osiem 10-osobowych drużyn reprezentujących kopalnie i zakłady należące do JSW.

Na uczestników zmagań czekało osiem widowiskowych konkurencji, w których trzeba było wykazać się zarówno sprawnością fizyczną, jak i sprytem. Całość rejestrowały kamery telewizyjne, ale przebieg walki można było śledzić na ogromnym telebimie znajdującym się na płycie stadionu. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała czwórka sędziów, w rolę których wcielili się znani w regionie dziennikarze sportowi.

Po dwóch godzinach sportowych zmagań ogłoszono wyniki. 1. KWK Krupiński – 67 pkt, 2. KWK „Borynia-Zofiówka-Jastrzębie” Ruch Borynia - 57, 3. KWK „Borynia-Zofiówka-Jastrzębie” Ruch JAS-MOS - 42, 4. KWK „Borynia-Zofiówka-Jastrzębie” Ruch Zofiówka - 37, 5. Zakład Logistyki Materiałowej - 35, 6. KWK Pniówek - 32, 7. KWK Budryk - 23, 8. Biuro Zarządu JSW - 20.

Zespołom z miejsc 4.-8. wręczone zostały pamiątkowe puchary, zaś najlepsza „trójka” w stawce była wywoływana na scenę, gdzie zawodnicy odebrali z rąk Jarosława Zagórowskiego, prezesa JSW oraz Józefa Myrczka, Przewodniczącego Rady Nadzorczej JSW puchary oraz medale.

 - Takiego meczu na tym stadionie jeszcze nie było! Wygrali wszyscy, którzy mieli odwagę przed publicznością wystartować – powiedział prezes JSW. W szczególności pogratulował zwycięzcom, ale jednocześnie wyraził przekonanie, że reszta drużyn zapewne osiągnie dobre wyniki w produkcji. Ponadto złożył podziękowania wszystkim pracownikom Jastrzębskiej Spółki Węglowej, a w kontekście dalszej części pikniku życzył kolejnych emocjonujących przeżyć. 

Po chwili rozpoczęła się część artystyczna Pikniku, a na scenie jako pierwsza pojawiła się Urszula. Wokalistka przywitała się z jastrzębską publicznością utworem „Malinowy król”. Następnie z głośników popłynęły kolejne wielkie przeboje lubelskiej artystki, a wśród nich: „Na sen”, „Totalna hipnoza”, „Rysa na szkle”, „Dmuchawce, latawce, wiatr” czy „Konik na biegunach”. Miłym akcentem było sprezentowanie artystce przez jastrzębską publiczności drewnianej zabawki nawiązującej do tytułu ostatniego z wymienionych hitów. Po występie Urszula długo rozdawała autografy swoim fanom.

Po niej sceną zawładnęła Golec uOrkiestra. Wywodząca się z Milówki grupa muzyczna porwała do zabawy kilkunastotysięczny tłum zgromadzony na trybunach stadionu. Był to występ pełen pasji i energii, a zespół pokazał, że jest w znakomitej formie. Publiczność śpiewała, tańczyła i kołysała się w rytm największych szlagierów zespołu, takich jak: „Ściernisco”, „Góralskie Tango”, „Ty i tylko Ty”, „Lornetka”, „Do Milówki wróć”, „Kto się ceni”, „Bo lato rozpala”, „Słodycze”, „Pędzą konie”. W trakcie koncertu artyści wykonali sobie wspólne zdjęcie z fanami, a z dedykacją dla górników zagrali utwór „Crazy is my life”. Ogromne wrażenie zrobił też solowy popis perkusisty zespołu. Na bis bracia Golcowie wraz z kapelą zagrali raz jeszcze swój tegoroczny hit „Młody maj”, a swój energetyczny występ spuentowali uwielbianą przez fanów „Lornetką”.

Piknik zwieńczył efektowny pokaz fajerwerków.

Galeria zdjęć