Artykuł archiwalny

Ikona BIPIkona Portal PracownikaIkona pocztyFacebookTwitterInstagramYoutubeLinkedinRSSIkona szukaniaPLEN

Morderczy bieg - Runmageddon Silesia JSW S.A.

Zakończyły się dwudniowe zmagania zawodników w Runmageddon Silesia JSW na kopalni Knurów-Szczygłowice Ruch Szczygłowice. W rywalizacji wzięło udział prawie sześć tysięcy uczestników.

fot. Mateusz Paszek

Oficjalnego otwarcia imprezy dokonali Bożena Borys-Szopa, minister rodziny, pracy i polityki społecznej oraz Włodzimierz Hereźniak, prezes zarządu JSW – W imieniu Jastrzębskiej Spółki Węglowej witam pracowników i gości z całej Polski. Dziękuję, że jesteście z nami. Życzę udanych zawodów – powiedział prezes JSW.

Aż 500 pracowników naszej Firmy rywalizowało o Puchar Prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. Zawodnicy mieli okazję sprawdzić swoją siłę w nietypowym, górniczym klimacie oraz przetestować swoją sprawność i charakter.

Co piętnaście minut startowała kolejna grupa zawodników. Na sześciokilometrowym odcinku uczestnicy mieli do pokonania trzydzieści najrozmaitszych, ekstremalnych przeszkód. Przechodzili przez wodę, błoto i walczyli z grząskim terenem. Na ich drodze postawione były między innymi: kolaski, sekcje, wozy ze szlamem, lutnie, bębny, dźwigi, a także lokomotywa, jak i również unikalne przeszkody tworzone z górniczych maszyn i urządzeń dostępnych wyłącznie na Runmageddon Silesia JSW S.A.

Na wszystkich startujących i kibiców czekało wiele atrakcji w Strefie Kibica, m.in. miasteczko festiwalowe oraz strefa Chellenge z nagrodami.

Górniczy Runmageddon to nie tylko zmagania dorosłych ale również dzieci. Maluchy w wieku 4-11 lat mogły spróbować swoich sił na dedykowanej dla nich kilometrowej trasie KIDS najeżonej 10 przeszkodami. Starsi (w wieku 12-15 lat) podjęli się dwukilometrowego wyzwania, które urozmaiciło aż 15 różnorodnych przeszkód.

Dorośli oraz młodzież po 16 roku życia mogli wystartować w formule INTRO (3 km i 15+ przeszkód) i REKRUT (6 km i 30+ przeszkód). Pełnoletni przetestowali swoją wytrzymałość pokonując formuły: CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) i nowość Bieg 12 h. W ciągu dwóch dni we wszystkich formułach wzięło udział prawie 6000 osób z  całego kraju.

Wyniki biegu o Puchar Prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A.:

Klasyfikacja kobiet:

  1. Karolina Porębska - Ruch Zofiówka
  2. Justyna Cierlicka - Zakład Wsparcia Produkcji
  3. Justyna Wiśniewska – Zakład Wsparcia Produkcji

Klasyfikacja mężczyzn:

  1. Dominik Śmeciński - Ruch Szczygłowice
  2. Tomasz Tomczyk - Ruch Szczygłowice
  3. Tomasz Komarnicki - Ruch Szczygłowice