Artykuł archiwalny

Krupiński najlepszy w konkursie BHP

W piątek, 4 listopada w siedzibie spółki odbył się finał VII edycji „Konkursu z zakresu znajomości zasad i przepisów BHP o Puchar Prezesa JSW S.A.”. Zwycięzcą został Jarosław Gąska, inspektor technologii górniczej z kopalni Krupiński.

fot. Dawid Lach

Drugie miejsce zdobył Grzegorz Błaszczyk, nadgórnik oddziału robót przygotowawczych z kopalni Pniówek, natomiast trzecie miejsce – Grzegorz Krakówka nadsztygar elektryczny urządzeń dołowych z kopalni Krupiński.

W klasyfikacji drużynowej najlepsza okazała się drużyna z kopalni Krupiński. Wszyscy trzej zawodnicy reprezentujący KWK Krupiński zakwalifikowali się do ścisłego, sześcioosobowego finału. Kolejne miejsca zajęły drużyny z Pniówka i Ruchu Knurów. 

Finał konkursu, który został przeprowadzony w siedzibie zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA, poprzedziły eliminacje na poziomie poszczególnych zakładów pracy. 

Konkurs przebiegał w dwóch turach. W półfinale wzięło udział 24 zawodników – po trzech z każdej kopalni / ruchu, którzy musieli odpowiedzieć na 30 zamkniętych pytań wielokrotnego wyboru. Do ścisłego finału, rozgrywanego według zasad zbliżonych do teleturnieju „Jeden z dziesięciu", przeszło sześciu zawodników. Po zaciętej i emocjonującej walce zwycięzcą okazał się Jarosław Gąska. Laureaci odebrali nagrody z rąk Tomasza Gawlika - Prezesa JSW S.A. oraz zaproszonych gości: Krzysztofa Króla - Dyrektora Departamentu Górnictwa Otworowego i Wiertnictwa WUG, Piotra Karkuli - Dyrektora OUG w Rybniku, Józefa Koczwary - Dyrektora Specjalistycznego Urzędu Górniczego oraz Grzegorza Jendrusza z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach.   

- Serdecznie gratuluję zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu. Wasza wiedza jest imponująca i bezpośrednio przekłada się na wyższe bezpieczeństwo w kopalniach - powiedział Tomasz Gawlik, Prezes JSW S.A.. - Mam nadzieję, że tego typu inicjatywy podwyższą świadomość bezpiecznej pracy wśród wszystkich pracowników, a wiedza teoretyczna znajdzie odzwierciedlenie w praktyce. Dziękuję też organizatorom: panu Patrykowi Polakowi z Zespołu BHP JSW S.A. oraz panu  Zbigniewowi Schinohlowi  za przygotowanie konkursu na wysokim poziomie – dodał Prezes.

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII