Artykuł archiwalny

Komputery dla domów dziecka

Czternaście nowoczesnych zestawów komputerowych trafiło do podopiecznych z trzech domów dziecka. To inicjatywa Fundacji JSW, która wspólnie ze spółką JSW IT Systems postanowiły ułatwić uczniom zdalną naukę podczas trwającej pandemii koronawirusa.

fot. Dawid Lach

Podopieczni domów dziecka często mają utrudniony dostęp do sprzętu elektronicznego – zwłaszcza teraz, gdy epidemia koronawirusa spowodowała konieczność przeniesienia nauki do sieci. Przedszkola, szkoły i uczelnie są bowiem zamknięte, a zajęcia prowadzone są zdalnie. Dlatego zarząd Fundacji JSW postanowił przekazać tym placówkom sprzęt komputerowy, co umożliwi zdalną naukę w czasie pandemii.

- Staramy się wspierać różne inicjatywy i bardzo się cieszę, że i tym razem mogliśmy wesprzeć Fundację JSW w swoich działaniach. Czerpiemy ogromną satysfakcję z możliwości pomocy dzieciom, tym bardziej, że to pomoc umożliwiająca kształcenie i rozwój – mówi Piotr Toś, prezes zarządu JSW IT Systems.

Łącznie Fundacja JSW wspólnie z JSW IT Systems przekazały 14 zestawów komputerowych z dodatkowym wyposażeniem, jak słuchawki, mikrofony oraz oprogramowanie. Sprzęt otrzymał Dom Dziecka w Cieszynie, Stowarzyszenie „Otwarte Serca Dzieciom” w Kuźni Raciborskiej, a także Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny „Ostoja” w Pszczynie.

- Czas zdalnej nauki zaczynaliśmy z jednym komputerem. Obecnie dzięki takim darczyńcom, jak Fundacja JSW, nasze dzieci mają swobodny dostęp do nauki z wykorzystaniem komputera. Fundacja JSW nigdy nie pozostaje głucha na potrzeby naszych dzieci, za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni – powiedziała Iwona Spora, Dyrektor Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny „Przystań” i Centrum wsparcia Dziecka i Rodziny „Ostoja”. - Serdecznie dziękujemy za każde udzielone nam wsparcie, nie tylko to materialne, ale również za zainteresowanie, pamięć i kontakt z nami i dziećmi pozostającymi od 12 marca w izolacji. Wszystkim pracownikom JSW życzymy przede wszystkim zdrowia, optymizmu i nadziei na lepsze jutro – dodała.

Akcja to kolejne przedsięwzięcie Fundacji JSW we współpracy z JSW IT Systems, spółką z Grupy Kapitałowej JSW. Na przełomie roku 2019/2020, za pośrednictwem Fundacji JSW z wymiany sprzętu JSW IT Systems skorzystało wiele placówek edukacyjnych, którym przekazano używany sprzęt komputerowy o łącznej wartości niemal 30 tys. złotych. W sumie przekazano 197 komputerów, monitorów i drukarek.