Artykuł archiwalny

Ikona BIPIkona Portal PracownikaIkona pocztyFacebookTwitterInstagramYoutubeLinkedinRSSIkona szukaniaPLEN

JSW na Forum Ekonomicznym w Krynicy

W Krynicy zakończyło się XXVII Forum Ekonomiczne. W tym prestiżowym i największym wydarzeniu w Europie Środkowo - Wschodniej uczestniczyły głowy państw, politycy, przedsiębiorcy i prezesi największych spółek z niemal całej Europy. Jastrzębską Spółkę Węglową podczas Forum reprezentował Robert Ostrowski, zastępca prezesa zarządu do spraw ekonomicznych.

Robert Ostrowski, Zastępca Prezesa Zarządu JSW ds. Ekonomicznych (na zdjęciu z lewej) podczas panelu na Forum Ekonomicznym w Krynicy.

Jak co roku program Forum podzielony był na bloki tematyczne. To m.in. makroekonomia, biznes i zarządzanie, energetyka, polityka międzynarodowa i regionalna, ochrona zdrowia i społeczeństwo oraz media.

Tegoroczna edycja imprezy w dużej części została poświęcona górnictwu. W jednym z paneli tematycznych pod tytułem „Prywatne inwestycje w polskim sektorze górniczym - możliwości i szanse” prelegentem był Robert Ostrowski, wiceprezes JSW. - Podczas panelu górniczego rozmawialiśmy o modelach funkcjonowania polskiego górnictwa, jego organizacji i finansowaniu inwestycji. Sporo czasu poświęcono również obecności podmiotów prywatnych oraz zagranicznych w polskim górnictwie. Uczestnicy panelu przedstawili wiele ciekawych rozwiązań dla górnictwa. Nad niektórymi z nich trzeba będzie się poważnie zastanowić - powiedział Robert Ostrowski.

Forum w Krynicy-Zdroju to największa konferencja w Europie Środkowo-Wschodniej. W tym roku wzięło w nim udział około trzech tysięcy gości nie tylko z Europy, ale też Azji i USA. Forum to doskonała okazja na wymianę poglądów, które dotyczą aktualnej sytuacji politycznej, gospodarczej i społecznej na świecie.