Artykuł archiwalny

Ikona BIPIkona Portal PracownikaIkona pocztyFacebookTwitterInstagramYoutubeLinkedinRSSIkona szukaniaPLEN

JSW laureatem „The best annual report 2013”

|   Relacje inwestorskie - wspólne

Jastrzębska Spółka Węglowa została wyróżniona aż w trzech kategoriach w konkursie „The best annual report 2013” organizowanym przez Instytut Rachunkowości i Podatków. Zdobyła pierwsze miejsce w kategorii „Najlepszy raport roczny w Internecie”, drugie miejsce w kategorii „Najlepsza wartość użytkowa raportu rocznego” oraz wyróżnienie za istotny progres w doskonaleniu sprawozdania zarządu z działalności.


Celem konkursu jest promowanie firm przygotowujących najlepsze z punktu widzenia wartości użytkowej skonsolidowane raporty roczne, sporządzone według MSSF/MSR. Poprzez przestrzeganie w raportach rocznych wymogów formalnych, zaleceń instytucji międzynarodowych oraz stosowanie dobrych praktyk zwiększane jest bezpieczeństwo rynku kapitałowego w Polsce.

- Potrójne wyróżnienie w tegorocznym „The best annual report” to dla nas nie tylko zaszczyt, ale i potwierdzenie, że wysiłki włożone w przygotowywanie jak najlepszych jakościowo sprawozdań opłaciły się. Docenili nas nie tylko jurorzy konkursu, ale i inwestorzy, od których otrzymujemy pozytywne sygnały. Oczywiście nie spoczywamy na laurach, chcemy aby nasze raporty stawały się jeszcze lepsze, zarówno merytorycznie, jak i wizualnie – mówi Robert Kozłowski, zastępca prezesa zarządu JSW SA ds. ekonomicznych.

Wyniki ogłoszone zostały 17 października 2014 r. podczas Gali Finałowej „The best annual report”. Kapituła konkursu wyłoniła laureatów spośród przedsiębiorstw oraz instytucji finansowych. Wyróżnienia zostały przyznane za najlepsze sprawozdanie z działalności, najlepsze zastosowanie MSSF/MSR, najlepszą wartość użytkową raportu rocznego. Nagrodę specjalną można było natomiast otrzymać za najlepszy raport roczny w internecie oraz najlepszy raport roczny spółki zagranicznej.

W kapitule konkursu zasiedli przedstawiciele m.in: Ministerstwa Skarbu Państwa, Ernst&Young, KPMG, PWC, Grant Thornton, Erste Securities, Ipopemy, Uniwersytetu Łódzkiego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, WSBiF w Katowicach oraz dziennikarze PAP, Gazety Wyborczej, Rzeczpospolitej i Parkietu.

 

O MSSF/MSR
Międzynarodowe Standardy Sprawozdawczości Finansowej (MSSF) to standardy i ich interpretacje zatwierdzone przez Radę Międzynarodowych Standardów Rachunkowości. Wiele spośród standardów stanowiących część MSSF są znane pod starszą nazwą Międzynarodowe Standardy Rachunkowości (MSR).

O IRIP
Instytut Rachunkowości i Podatków prowadzi działalność szkoleniową, wydawniczą i doradczą. Jego głównym zadaniem jest podnoszenie kwalifikacji zawodowych kadry zarządzającej i finansowo – księgowej, wyznaczanie standardów sprawozdawczości finansowej, kreowanie zmian w prawie bilansowym i podatkowym, upowszechnianie dobrych praktyk w biznesie, a tym samym lepsze przygotowanie polskich firm i instytucji do działania w warunkach wysokiej konkurencji krajów Unii Europejskiej.