Artykuł archiwalny

JSW będzie miała nowego wiceprezesa ds. handlu

9 listopada 2016 r. Rada Nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej podjęła uchwałę o powołaniu z dniem 1 grudnia 2016 roku Pani Jolanty Gruszki na stanowisko Zastępcy Prezesa Zarządu ds. Handlu JSW IX kadencji.

fot. Dawid Lach

Pani Jolanta Gruszka ukończyła wydział filologii na uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz liczne szkolenia i kursy z zakresu strategii sprzedaży i zarządzania. Posiada uprawnienia tłumacza przysięgłego języka angielskiego.

Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe związane z handlem i zarządzaniem.

Pracę zawodową rozpoczęła w 1990 roku w „Centrozap” Spółka Handlowo Przemysłowa, gdzie pracowała na stanowisku Stażysty ds. Handlowych, a następnie Handlowca.

Od 1996 r. była zatrudniona w Spółce Polski Koks, gdzie pracowała na stanowiskach począwszy od  Specjalisty ds. Marketingu i Handlu do Wiceprezesa Zarządu. Od października 2016 roku pełni obowiązki Pełnomocnika Zarządu JSW S.A. Od początku swojej kariery zawodowej związana z handlem,  marketingiem i spedycją.  Zrealizowała szereg dużych projektów związanych z realizacją polityki handlowej i strategii sprzedaży, restrukturyzacją i ograniczaniem kosztów.