Artykuł archiwalny

Jastrzębska Spółka Węglowa – Filarem Polskiej Gospodarki

Jastrzębska Spółka Węglowa otrzymała tytuł „Filar Polskiej Gospodarki” województwa śląskiego przyznawany przez dziennik Puls Biznesu. Ranking wyróżnia firmy stabilne i znacząco wpływające na rozwój regionów, w których prowadzą działalność, a jednocześnie utożsamiających się z tymi regionami.


Filary Polskiej Gospodarki to ranking przygotowany przez Puls Biznesu i agencję badawczą TNS Pentor. Laureatów wybiera samorząd terytorialny w każdym województwie. Zwycięzcami zostają firmy, które są ważnymi pracodawcami, wspierającymi i promującymi zatrudnienie, które umożliwiają rozwój przedsiębiorczości, a także angażują się w działania na rzecz rozwoju społeczności lokalnych.

Redakcja podkreśla, że "chce nagradzać dynamiczność, ale także więzi ze społecznościami lokalnymi". Jej zdaniem, w tym właśnie tkwi siła polskiej gospodarki - "w bezbłędnym połączeniu przedsiębiorczości z samorządnością".

W uzasadnieniu przyznania nagrody podkreśla się, że samorządy terytorialne jako organy władzy, zlokalizowane zarówno najbliżej lokalnych przedsiębiorców, jak i społeczności, poprzez swoje głosy najlepiej potrafią zdecydować o wyborze zwycięzców plebiscytu.