Uprzejmie informujemy, że węgiel dla klientów indywidualnych sprzedajemy wyłącznie bezpośrednio w kopalni „Budryk” w Ornontowicach. JSW S.A. nie prowadzi sprzedaży on-line, a wszelkie oferty i aukcje internetowe prowadzone z powołaniem się na JSW S.A., naszą nazwę lub logo są bezprawne.

Artykuł archiwalny

Ikona BIPIkona Portal PracownikaIkona pocztyFacebookTwitterInstagramYoutubeLinkedinIkona szukaniaPLEN

Coraz więcej podań do spółki JSW Szkolenie i Górnictwo!

W spółce JSW Szkolenie i Górnictwo (Grupa JSW) chce pracować coraz więcej osób. Do 16 maja 2014 r. podania o pracę w SiG złożyło blisko trzy tysiące osób, w tym 162 absolwentów (jeszcze dwa tygodnie temu podań absolwentów było 109). Do 2 czerwca w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej rozpocznie pracę 37 byłych uczniów szkół górniczych.

Utworzona Spółka JSW Szkolenie i Górnictwo daje możliwość elastycznego zatrudniania wysoko kwalifikowanych specjalistów trafiających na rynek pracy z likwidowanych lub restrukturyzowanych kopalń. Spółka uporządkuje i zwiększy także efektywność organizacji poprzez skupienie działalności związanej z dostarczaniem usług okołogórniczych w jednym podmiocie.

Zasady zatrudniania i wynagradzania w nowej spółce są niemal identyczne jak w JSW z tą różnicą, że faktycznie, nowozatrudnieni nie otrzymają przywilejów w postaci 14-tki, jubileuszu i deputatu węglowego.  Po dwóch latach pracownik nabywa prawo do Barbórki, natomiast od początku otrzymuje posiłek regeneracyjny. Co ważne, z nowymi pracownikami zawierana jest umowa o pracę, a stawka dzienna jest taka sama jak w JSW. Z wyliczeń wynika, że po roku górnik zatrudniony w SiG  pracujący w przodku lub w ścianie zarobi ok 6300 zł brutto.