Artykuł archiwalny

Ikona BIPIkona Portal PracownikaIkona pocztyFacebookTwitterInstagramYoutubeLinkedinRSSIkona szukaniaPLEN

Bieg po Nowe Życie 2014 zakończony

W Wiśle odbyła się czwarta już edycja „Biegu po Nowe Życie”. Na starcie imprezy promującej ideę transplantologii stanęli m.in. znani aktorzy, muzycy, dziennikarze i sportowcy, a także osoby po transplantacjach.

W biegu wzięło udział 36 trzyosobowych sztafet, w skład każdej sztafety wchodziła osoba po transplantacji, gwiazda i przedstawiciel partnera. Jastrzębska Spółka Węglowa, która była partnerem głównym imprezy wystawiła pięć sztafet. Najlepsza na mecie okazała się sztafeta Brugi w składzie Rafał Zawierucha (aktor), Robert Królewicz (sportowiec po przeszczepie) oraz Wojciech Sośniaczyński (przedstawiciel partnera). Drugie miejsce zajęła sztafeta Dealer BMW Sikora, trzecią pozycję wywalczyli zawodnicy startujący w sztafecie Hotelu Gołębiewski. Najlepsza z pięciu sztafet JSW w składzie: Michał Łasko, siatkarz Jastrzębskiego Węgla, Maciej Turowski – osoba po transplantacji i Dawid Lach - pracownik JSW, zajęła czwarte miejsce. Do podium zabrakło im zaledwie 14 sekund. Piąte miejsce zajęła ekipa Jastrzębskiego Węgla w składzie: Lorenzo Bernardi – trener Jastrzębskiego Węgla, Maciej Szczęch – osoba po transplantacji i Przemysław Noga – przedstawiciel partnera. Pozostałe sztafety JSW zajęły 22, 23,24 i 34. Szczegółowe wyniki i składy poszczególnych sztafet można znaleźć na stronie internetowej www.biegponowezycie.pl