Atrakcyjny konkurs dla szkół

Nowa Kopalnia Wiedzy JSW ogłasza konkurs dla szkół podstawowych z województwa śląskiego.

www.nowakopalniawiedzy.pl

Od kilku miesięcy na portalu www.nowakopalniawiedzy.pl publikowane są materiały z ciekawostkami dotyczącymi chemii, techniki, fizyki i biologii powiązane z działalnością Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Poruszają takie tematy, jak ekologia, elektromobilność oraz rola węgla koksującego i stali. Organizatorowi konkursu zależy, aby były one szeroko wykorzystywane przez nauczycieli, uczniów i rodziców. Konkurs – „Liga Kopalni Wiedzy JSW” – składa się z dwóch etapów. W pierwszym, zespoły proszone są o przygotowanie filmów, które w przystępny sposób przekazują treści materiałów edukacyjnych dostępnych na wspomnianej stronie internetowej.

Autorzy konkursu chcą skłonić opiekunów i zespoły uczniów do kreatywności – wykorzystania niekonwencjonalnych, nieszablonowych sposobów zaprezentowania wiedzy skumulowanej w publikacjach na stronie Nowej Kopalni Wiedzy JSW.

Aby zapewnić porównywalność nadesłanych prac, konkurs dzieli uczestników na dwie kategorie wiekowe: 7-11 oraz 12-14 lat. Dwanaście zespołów (po sześć z każdej kategorii) zostanie zaproszonych w listopadzie do turnieju online. W drugim etapie rozgrywek Ligi drużyny będą odpowiadały na pytania pokrywające się z zawartością przytoczonych materiałów edukacyjnych.

Nagrodzone zostaną po trzy zespoły z każdej z dwóch kategorii wiekowych. Ich szkoły otrzymają zestawy edukacyjne:

  • nagrody dla zespołów 7-11 lat – zestawy klocków  LEGO MINDSTORM (1,2,3 miejsce)
  • nagrody dla zespołów 12-14 lat – zestawy laboratoryjne, których głównym elementem są wysokiej jakości mikroskopy (1,2,3 miejsce)

Szczegółowe informacje na temat konkursu oraz regulamin dostępne są na stronie: www.nowakopalniawiedzy.pl. Zgłoszenia do udziału w konkursie można składać do 15 listopada.

Wydarzenia