Ikona BIPIkona Portal PracownikaIkona pocztyFacebookTwitterInstagramYoutubeLinkedinRSSIkona szukaniaPLEN

Sprzedaż węgla w kopalni Budryk – nowe informacje

Informujemy, że od poniedziałku (17 października) każdy kupujący może zaopatrzyć się w dwie tony węgla, a nie trzy, jak było do tej pory. Wprowadzona zmiana ma usprawnić proces sprzedaży oraz zagwarantować zakup węgla dla większej liczby osób. Wprowadzona zmiana dotyczy również tych odbiorców, którzy numerki otrzymali już wcześniej.

fot. Dawid Lach

Kopalnia Budryk sprzedaje wyłącznie węgiel sortymentu Orzech. Jego sprzedaż odbywa się podczas jednej zmiany (w oparciu o bieżącą produkcję tj. do 180 ton na dobę) od 6:30 do 14:30.

Przypominamy, że kopalnia zaprzestała wydawania numerków do czasu rozładowania kolejki. Po obsłużeniu klientów z wydanymi już numerkami, kopalnia powróci do ich wydawania. Informacja o wznowieniu ich wydawania pojawi się na stronie internetowej www.jsw.pl. 

Warunki załadunku węgla dla wszystkich, którzy wcześniej otrzymali numerki pozostają bez zmian - z tą różnicą - że kupujący będzie mógł nabyć dwie tony węgla. Zakupu dokonuje się bezpośrednio w kopalni Budryk w Ornontowicach. Kierowca, którego dane zostały podane przy wcześniejszej rejestracji przyjeżdża po węgiel w umówionym terminie. Załadowany samochód wjeżdża na wagę, gdzie wydawane są dokumenty i przechodzi się do płatności. Można jej dokonać gotówką lub za pomocą tzw. szybkiego przelewu. To ostatni etap związany z zakupem węgla.

Jednocześnie informujemy, że JSW S.A. nie prowadzi i nie będzie prowadzić sprzedaży internetowej. Trzeba podkreślić, że Spółka zajmuje się produkcją węgla koksowego stosowanego w produkcji stali. Jednak mając świadomość sytuacji na rynku węgla energetycznego, zarząd JSW postanowił w ramach wsparcia klientów indywidualnych - uruchomić produkcję węgla sortyment Orzech, którego dzienna produkcja wynosi do 180 ton.

Zaznaczamy, że JSW SA nie produkuje i nie prowadzi sprzedaży węgla w sortymencie Ekogroszek. Sprzedawany jest tylko węgiel w sortymencie Orzech. Jest to węgiel o niskiej zawartości popiołu i siarki, lecz o dużej spiekalności, co wyklucza jego zastosowanie jako paliwa zamiennego w stosunku do ekogroszków. Jego parametry dostępne są w zakładce Dla kontrahentów/Węgiel i koks/Parametry węgla.

Szczegółowe warunki i aktualny cennik sprzedaży znajdują się na stronie internetowej www.jsw.pl/dla-kontrahentow/cennik-wegla.

Inne aktualności

Pamiętamy. Hołd ofiarom katastrof górniczych

Pamięci górników, którzy zginęli w katastrofach do jakich doszło w Ruchu Zofiówka w 2018 i 2022 roku, poświęcone były uroczystości, które odbyły się dziś w kopalnianej cechowni. W rocznicę dramatycznych wydarzeń, oddano hołd piętnastu ofiarom obu katastrof.

Prawie miliard złotych zysku Grupy Kapitałowej JSW

Spadek cen surowców, wzrost kosztów produkcji oraz obłożenie składką solidarnościową w wysokości 1,6 mld zł (jako jedynej firmy w Polsce) odbiły się na wynikach finansowych Spółki. Mimo tego, Grupa Kapitałowa JSW zakończyła miniony rok zyskiem netto w wysokości prawie 1…

Rocznica katastrofy w kopalni Pniówek

Mijają dwa lata od największej katastrofy w historii Jastrzębskiej Spółki Węglowej i polskiego górnictwa. 20 kwietnia 2022 roku w kopalni Pniówek życie straciło 16 górników i ratowników górniczych.

Transmisja internetowa konferencji dotyczącej wyników Grupy Kapitałowej JSW za 2023 rok

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. serdecznie zaprasza na transmisję internetową wyników finansowych Grupy Kapitałowej JSW za 2023 rok, która odbędzie się w dniu 24 kwietnia 2024 roku (środa) o godz. 9:00

Aktualności JSW SAZarząd JSW w nowym składzie

Ryszard Janta został wybrany przez Radę Nadzorczą JSW na stanowisko Prezesa Zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Swoje obowiązki obejmie 30 kwietnia 2024 roku. Dodatkowo od 30 kwietnia do 6 maja Ryszard Janta pełnić będzie obowiązki Zastępcy Prezesa ds. Rozwoju.

Będzie więcej węgla koksowego z KWK Budryk

W kopalni Budryk rozpoczął się drugi etap modernizacji zakładu przeróbczego. Po zakończonych pracach produkcja węgla koksowego w kopalni wzrośnie do 95 procent. Już teraz zakład przeróbczy kopalni Budryk jest jednym z najnowocześniejszych w polskim górnictwie.

Więcej aktualności