Ikona BIPIkona Portal PracownikaIkona pocztyFacebookTwitterInstagramYoutubeLinkedinRSSIkona szukaniaPLEN

Oświadczenie Zarządu Spółki JSW Szkolenie i Górnictwo

W związku z trwającą pikietą ZZ „Sierpień 80” przed siedzibą Zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej, zarząd spółki JSW Szkolenie i Górnictwo wyjaśnia, iż wszystkie zarzuty dotyczące Spółki są nieprawdziwe i kłamliwe.

Głównym zarzutem powtarzanym przez reprezentantów ZZ „Sierpień 80” jest krytyka procesu alokacji pracowników spółki JSW SiG do pracy w kopalniach JSW S.A. Przypominamy, że 30 maja 2023 roku zarząd JSW SiG pisemnie odpowiedział ZZ „Sierpień 80” na zarzuty i domniemania dotyczące zasad alokacji pracowników.

Po pierwsze proces dobrowolnego przejścia pracownika JSW SiG Sp. z o.o. do pracy w zakładach JSW S.A. odbywa się na podstawie powszechnie znanego porozumienia, zawartego w dniu 11.05.2017 roku, pomiędzy JSW S.A. a JSW SiG Sp. z o.o.

Zgodnie z zawartym porozumieniem JSW SiG nie blokuje możliwości rozwiązania umowy o pracę pracownikom zainteresowanym przejściem do JSW S.A i nie wpływa na autonomiczne decyzje pracowników w tym obszarze. Ponadto, zgodnie z porozumieniem, to przyszły pracodawca co roku (cyklicznie od 2017 roku) określa ilość osób, o określonych kwalifikacjach, którzy zgodnie z aktualnymi potrzebami zostaną zatrudnieni w kopalniach JSW S.A. Od początku alokacji do dziś 5 530 pracowników JSW SiG przeszło lub w najbliższych dniach przejdzie do pracy w kopalniach JSW S.A. 

Zarząd JSW Szkolenie i Górnictwo zarzuty ZZ „Sierpień 80” dotyczące niejasnego procesu alokacji uważa za celowe wprowadzanie pracowników i opinii publicznej w błąd, dla uzyskania swoich bliżej nieokreślonych, partykularnych interesów.

Z niedowierzaniem i zażenowaniem wysłuchaliśmy argumentów ZZ „Sierpień 80” dotyczących niewolniczej pracy w JSW Szkolenie i Górnictwo.

Od 2017 roku do dzisiaj na „niewolnicze warunki pracy” zdecydowało się 6 717 osób zatrudnionych przez JSW Szkolenie i Górnictwo. W systemie elektronicznej rejestracji kandydatów do pracy w SIG aplikuje ponad 20 tysięcy osób. 

JSW Szkolenie i Górnictwo jest kuźnią kadr dla Jastrzębskiej Spółki Węglowej i dlatego zarząd JSW Szkolenie i Górnictwo jednoznacznie odrzuca wszystkie pomówienia i zwraca uwagę, że dalsze ich powtarzanie będzie skutkowało odpowiedzialnością prawną.

W imieniu Zarządu JSW SiG

Gabriel Cyrulik

Inne aktualności

Transmisja obrad Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia JSW SA

W związku ze zwołanym na dzień 24 czerwca 2024 roku Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniem Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA ("ZWZ"), poniżej przekazujemy szczegóły dotyczące transmisji internetowej obrad ZWZ.

Siedem lat współpracy z Zespołem Szkół nr 2 w Knurowie

Przedstawiciele JSW i powiatu gliwickiego zdecydowali o dalszej współpracy dotyczącej kształcenia uczniów w zawodach górniczych i objęcia ich gwarancją zatrudnienia po skończeniu szkoły. Porozumienie podpisał Artur Wojtków, zastępca prezesa zarządu JSW ds. pracy i…

JSW umarza część certyfikatów

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej podjął decyzję o sięgnięciu po środki zaoszczędzone w Funduszu Inwestycyjnym Zamkniętym (FIZ). Zostaną wykorzystane na pokrycie bieżącej działalności Spółki.

Marszałek Sejmu w najgłębszej kopalni węgla w Polsce

Marszałek Sejmu RP Szymon Hołownia spotkał się z górnikami pracującymi w kopalni Budryk. Zakład wchodzi w skład Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2024 r.

Wydatki inwestycyjne w kwocie ponad 1,3 mld zł oraz spłaty kredytów i pożyczek w wysokości ponad 216 mln złotych miały wpływ na wyniki finansowe Grupy Kapitałowej JSW za pierwszy kwartał tego roku.

Transmisja internetowa konferencji dotyczącej wyników Grupy Kapitałowej JSW za I kwartał 2024 roku

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. serdecznie zaprasza na transmisję internetową wyników finansowych Grupy Kapitałowej JSW za I kwartał 2024 roku, która odbędzie się w dniu 22 maja 2024 roku (środa) o godz. 9:00

Więcej aktualności