Ikona BIPIkona Portal PracownikaIkona pocztyFacebookTwitterInstagramYoutubeLinkedinRSSIkona szukaniaPLEN

Najlepszy Raport Roczny

Jastrzębska Spółka Węglowa z II nagrodą główną w konkursie "The Best Annual Report" w kategorii „Przedsiębiorstwa”. To konkurs na najlepszy raport roczny pod względem wartości użytkowej dla akcjonariuszy i inwestorów organizowany przez Instytut Rachunkowości i Podatków.

Konkurs "The Best Annual Report" to przedsięwzięcie niekomercyjne, służące środowisku i kształtowaniu dobrych praktyk w sprawozdawczości finansowej spółek publicznych, co wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa rynku kapitałowego w Polsce. Konkurs ma długą tradycję, bo w tym roku odbyła się jego 16. edycja.

Tradycyjnie, kapituła konkursu oceniała sprawozdania z działalności spółek, zastosowanie Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej (MSSF/MSR), czyli skonsolidowane sprawozdania finansowe z raportów przesłanych do Komisji Nadzoru Finansowego oraz raporty zintegrowane. Laureaci nagród głównych są wyłaniani w dwóch kategoriach: „Przedsiębiorstwa” oraz „Banki i instytucje finansowe”.

Wyniki konkursu przedstawiono 14 października br. podczas Gali Finałowej na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Zgodnie z decyzją Kapituły, Jastrzębska Spółka Węglowa zdobyła drugą nagrodę główną w kategorii „Przedsiębiorstwa”, wyprzedzona jedynie przez PGE Polską Grupę Energetyczną SA, natomiast miejsce trzecie zajęła Grupa Lotos SA. – Cieszę się, że nasze wysiłki i wysokie standardy sprawozdawczości zostały zauważone i docenione. Tegoroczne wyniki konkursu „The Best Annual Report” wskazują na zaangażowanie pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej w przygotowanie transparentnego sprawozdania, dlatego dziękuję im za zaangażowanie w imieniu swoim i zarządu – mówi Robert Ostrowski, zastępca prezesa zarządu JSW S.A. ds. Ekonomicznych.

Warto zaznaczyć, że nie jest to pierwsza nagroda za sprawozdawczość w konkursie "The Best Annual Report", którą zdobyła JSW SA. W ostatnich latach spółkę doceniono w konkursie głównym (2013 r. drugie miejsce, 2014 r. trzecie miejsce i w 2017 r. – trzecie miejsce) oraz wyróżnieniami (2013 r. i 2016 r. za najlepsze sprawozdanie z działalności, 2018 r. za stały, wysoki poziom jakości sprawozdania z działalności oraz w 2019 roku za raport zintegrowany).  

Inne aktualności

Ogłoszenie o wszczęciu postępowań kwalifikacyjnych

Rada Nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju Aleja Jana Pawła II 4, ogłasza wszczęcie postępowań kwalifikacyjnych na stanowiska: Prezesa Zarządu, Zastępcy Prezesa Zarządu ds. Ekonomicznych oraz Zastępcy Prezesa Zarządu ds. Rozwoju…

Aktualności JSW SAKonkursy bez rozstrzygnięć

Rada Nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA zakończyła postępowania kwalifikacyjne na stanowiska: Prezesa Zarządu JSW SA, Zastępcę Prezesa Zarządu ds. Ekonomicznych oraz na stanowisko Zastępcy Prezesa ds. Rozwoju bez wyłonienia kandydatów.

JSW z pożyczką na ciągniki akumulatorowe

Osiem podwieszanych ciągników akumulatorowych typu VOLTER wraz z kompletnymi zestawami transportowymi trafiło do kopalni Budryk w Ornontowicach. Inwestycję zrealizowano dzięki pożyczce w wysokości 9,96 mln zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki…

Aktualności JSW SARozstrzygnięto konkurs na dwa stanowiska w zarządzie JSW SA

Rada Nadzorcza JSW odwołała w czwartek (14 marca) ze składu zarządu Spółki: Edwarda Paździorko, zastępcę prezesa zarządu ds. Technicznych i Operacyjnych. Stanowisko to obejmie Adam Rozmus. Ponadto Rada Nadzorcza JSW SA wybrała zastępcę prezesa ds. Handlu - stanowisko…

30 lat kopalni Budryk

Zanim z kopalni Budryk 14 marca 1994 roku wydobyto pierwszą tonę, minęło 15 lat od rozpoczęcia budowy. Zmieniały się rządy, zmieniły się ustroje we wschodniej Europie i powstawały nowe państwa, zmieniły się granice, a budowa kopalni trwała. Kilka razy w ciągu tych 15…

Uroczyste obchody w auli AGH z okazji 30-lecia wydobycia węgla w kopalni Budryk

– AGH rozpoczęła działalność 105 lat temu jako uczelnia górnicza przygotowująca kadry dla przemysłu górniczego w odrodzonej Polsce, który wtedy był podstawą ekonomiczną i technologiczną gospodarki. Aulę uczelni zdobią portrety rektorów. Wśród nich przynajmniej połowa to…

Więcej aktualności