Uprzejmie informujemy, że węgiel dla klientów indywidualnych sprzedajemy wyłącznie bezpośrednio w kopalni „Budryk” w Ornontowicach. JSW S.A. nie prowadzi sprzedaży on-line, a wszelkie oferty i aukcje internetowe prowadzone z powołaniem się na JSW S.A., naszą nazwę lub logo są bezprawne.
Ikona BIPIkona Portal PracownikaIkona pocztyFacebookTwitterInstagramYoutubeLinkedinIkona szukaniaPLEN

Kopalnie JSW 360

Aplikacja „Kopalnie Jastrzębskiej Spółki Węglowej 3600”, udostępniona na naszej stronie internetowej w ­połowie marca tego roku, cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. To już około 28 tysięcy odsłon, w tym 2400 z użyciem gogli VR.

Jastrzębska Spółka Węglowa jest pierwszym przedsiębiorstwem w Polsce, które prezentuje swoje zakłady wykorzystując w takiej skali środowisko informatyczne wytworzone w technologii „wideo 360 VR”. Wiele osób wraca do aplikacji, żeby poznać kolejne ciekawe miejsca i obiekty w kopalniach spółki. Sporym zainteresowaniem cieszą się też materiały edukacyjne, takie jak zdjęcia, filmy i ciekawostki z życia kopalni oraz informacje o zagrożeniach występujących w zakładach górniczych. Dzięki angielskiej wersji językowej aplikacja dotarła do 54 krajów z najodleglejszych ­zakątków świata.

Zastosowanie kamery rejestrującej obraz 3600 - w odróżnieniu od tradycyjnego filmu - sprawia, że obserwator trafia w centrum wydarzeń. Aplikacja umożliwia kilkugodzinny wirtualny spacer w oparciu o przygotowany scenariusz. Przy użyciu komputerowej myszki lub touchpada można samodzielnie eksplorować kopalnię, wybierając z menu interesujące miejsca i kierunek zwiedzania. Z pomocą lektora można przyswajać napotkane na trasie materiały edukacyjne. Korzystanie z aplikacji za pomocą gogli VR zapewnia dodatkowe wrażenia i bliski kontakt z życiem kopalni. Dzięki technologii „wideo 360 VR” można rozglądać się wokół oraz przemieszczać w przód lub w tył na wybranej trasie.

Warto wiedzieć, że podczas czerwcowego posiedzenia Komisji ds. Zagrożeń w Zakładach Górniczych omówiono i zarekomendowano aplikację jako narzędzie przydatne studentom uczelni technicznych o profilu górniczym, między innymi Politechniki Śląskiej oraz AGH. 

 

Aplikacja jest dostępna pod adresem: ­www.jsw.pl/biuro-prasowe/kopalnie-jsw-360

Inne aktualności

Aktualności JSW SAOgłoszenie o wszczęciu postępowania kwalifikacyjnego

Rada Nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju, Aleja Jana Pawła II 4 działając na podstawie § 11 ust. 11 - 17 Statutu Spółki, ogłasza wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko Zastępcy Prezesa Zarządu ds. Rozwoju…

Jastrzębska Spółka Węglowa po 9 miesiącach powiększa zysk netto do niemal 6,4 mld zł

Mimo coraz trudniejszego otoczenia rynkowego, spadku cen węgla koksowego i koksu na światowych rynkach, Jastrzębska Spółka Węglowa utrzymuje rekordowe wyniki. W trzecim kwartale 2022 roku Grupa Kapitałowa JSW wypracowała zysk netto w wysokości 2,15 mld zł.

 

Studenci promują górnicze studia

Studenci i wykładowcy krakowskiej AGH promowali górnicze studia wśród uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach. Wybór szkoły nie był przypadkowy, bo pawłowicka placówka jest jedną z nielicznych, które kształcą przyszłych techników…

Transmisja internetowa konferencji dotyczącej wyników Grupy Kapitałowej JSW za III kwartał 2022 roku

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. serdecznie zaprasza na transmisję internetową wyników finansowych Grupy Kapitałowej JSW za III kwartał 2022 roku, która odbędzie się w dniu 29 listopada 2022 roku (wtorek) o godz. 11:00

Seminarium historyczne

Porozumienie Jastrzębskie jest częścią wystawy stałej w Śląskim Centrum Wolności i Solidarności w Katowicach. JSW SiG należące do Jastrzębskiej Spółki Węglowej zorganizowało tam seminarium historyczne pod nazwą „Górnicza Tożsamość Wujek ‘81”.

W Knurowie o bezpieczeństwie

Piotr Pyzik, Pełnomocnik Rządu do spraw transformacji spółek energetycznych i górnictwa węglowego odwiedził najstarszą kopalnię Jastrzębskiej Spółki Węglowej. W Ruchu Knurów, który istnieje od 1903 roku, minister razem z Tomaszem Cudnym, prezesem Jastrzębskiej Spółki…

Więcej aktualności