Ikona BIPIkona Portal PracownikaIkona pocztyFacebookTwitterInstagramYoutubeLinkedinRSSIkona szukaniaPLEN

Kopalnie JSW 360

Aplikacja „Kopalnie Jastrzębskiej Spółki Węglowej 3600”, udostępniona na naszej stronie internetowej w ­połowie marca tego roku, cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. To już około 28 tysięcy odsłon, w tym 2400 z użyciem gogli VR.

Jastrzębska Spółka Węglowa jest pierwszym przedsiębiorstwem w Polsce, które prezentuje swoje zakłady wykorzystując w takiej skali środowisko informatyczne wytworzone w technologii „wideo 360 VR”. Wiele osób wraca do aplikacji, żeby poznać kolejne ciekawe miejsca i obiekty w kopalniach spółki. Sporym zainteresowaniem cieszą się też materiały edukacyjne, takie jak zdjęcia, filmy i ciekawostki z życia kopalni oraz informacje o zagrożeniach występujących w zakładach górniczych. Dzięki angielskiej wersji językowej aplikacja dotarła do 54 krajów z najodleglejszych ­zakątków świata.

Zastosowanie kamery rejestrującej obraz 3600 - w odróżnieniu od tradycyjnego filmu - sprawia, że obserwator trafia w centrum wydarzeń. Aplikacja umożliwia kilkugodzinny wirtualny spacer w oparciu o przygotowany scenariusz. Przy użyciu komputerowej myszki lub touchpada można samodzielnie eksplorować kopalnię, wybierając z menu interesujące miejsca i kierunek zwiedzania. Z pomocą lektora można przyswajać napotkane na trasie materiały edukacyjne. Korzystanie z aplikacji za pomocą gogli VR zapewnia dodatkowe wrażenia i bliski kontakt z życiem kopalni. Dzięki technologii „wideo 360 VR” można rozglądać się wokół oraz przemieszczać w przód lub w tył na wybranej trasie.

Warto wiedzieć, że podczas czerwcowego posiedzenia Komisji ds. Zagrożeń w Zakładach Górniczych omówiono i zarekomendowano aplikację jako narzędzie przydatne studentom uczelni technicznych o profilu górniczym, między innymi Politechniki Śląskiej oraz AGH. 

 

Aplikacja jest dostępna pod adresem: ­www.jsw.pl/biuro-prasowe/kopalnie-jsw-360

Inne aktualności

Ograniczenia w Chinach bez wpływu na działalność JSW

W związku z pojawiającymi się informacjami, jakoby ograniczenia chińskich projektów produkcji stali w technologii wykorzystującej koks miały negatywny wpływ na działalność Grupy Kapitałowej Jastrzębskiej Spółki Węglowej, informujemy, że rynkiem zbytu dla węgla koksowego…

Cztery nowe ściany

W czerwcu w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej uruchomiono cztery ściany, których zasoby wynoszą prawie 1,9 mln ton węgla koksowego.

Najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni

33 uczniów z ośmiu szkół otrzymało nagrody pieniężne za najlepsze wyniki w nauce. Wręczone zostały podczas uroczystego spotkania z udziałem Artura Wojtków, zastępcy prezesa zarządu JSW ds. pracy i polityki społecznej, dyrektorów szkół i oczywiście samych laureatów.

Pniówek wdraża nowe rozwiązania

Lepsza wydajność przy zachowaniu wysokich standardów jakości węgla koksowego. W Zakładzie Przeróbki Mechanicznej Węgla w kopalni Pniówek odbyła się prezentacja nowo zainstalowanych filtrów tarczowych, które są ważnym elementem ambitnego projektu modernizacji obiegu…

Jastrzębski Węgiel najbardziej medialnym klubem siatkarskim

Z dumą informujemy, że Jastrzębski Węgiel wspierany przez Jastrzębską Spółkę Węglową uznany został przez magazyn „Forbes” za najbardziej medialny klub siatkarski w kraju. Gratulujemy!

Transmisja obrad Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia JSW SA

W związku ze zwołanym na dzień 24 czerwca 2024 roku Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniem Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA ("ZWZ"), poniżej przekazujemy szczegóły dotyczące transmisji internetowej obrad ZWZ.

Więcej aktualności