Ikona BIPIkona Portal PracownikaIkona pocztyFacebookTwitterInstagramYoutubeLinkedinRSSIkona szukaniaPLEN

JSW spotkała się z rynkiem kapitałowym

Jastrzębska Spółka Węglowa – największy producent węgla koksowego w UE, obecna była na XXIV Konferencji Rynku Kapitałowego w Bukowinie Tatrzańskiej. Co roku wydarzenie gromadzi wielu ludzi finansów i biznesu. Dla JSW była to doskonała okazja do przedstawienia swoich osiągnięć w kontekście zrównoważonego rozwoju oraz transformacji klimatycznej.

Konferencja Rynku Kapitałowego jest organizowana przez Izbę Domów Maklerskich. Uczestnikami byli przedstawiciele zarządów czołowych instytucji finansowych, spółek giełdowych, administracji rządowej, firm konsultingowych, doradców prawnych, audytorów, a także inwestorzy.

Przedstawiciele Jastrzębskiej Spółki Węglowej mieli okazję do przedstawienia działań w zakresie transformacji klimatycznej - ściśle związanych są ze strategią środowiskową, a także istotności przemysłu wydobywczego zlokalizowanego na terenie UE zapewniającego autonomię w zakresie surowcowym. Takim podmiotem jest właśnie JSW SA. Nowatorskie finansowanie pozyskane przez Spółkę w formule SLL (Sustainability Linked Loan), gwarantujące Spółce rozwój przy jednoczesnej realizacji ambitnych celów transformacji klimatycznej spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem uczestników konferencji.

To pokazuje, że jako Grupa Kapitałowa JSW z ambitnymi celami transformacyjnymi m.in. w zakresie zmniejszenia śladu węglowego czy emisji metanu jesteśmy dobrze postrzegani przez rynek finansowy – wyjaśnia Aleksander Korsak, dyrektor Biura Relacji Giełdowych w JSW SA i dodaje: – Jesteśmy świadomi z rosnącego znaczenia aspektów środowiskowych, społecznych i ładu korporacyjnego (ESG) dla inwestorów oraz agencji ratingowych. Emisyjność, ślad węglowy i zanieczyszczenia są kluczowymi wskaźnikami oceny naszej działalności. Neutralność klimatyczna w naszym przypadku jest kluczowa, zwłaszcza z punktu widzenia umiejscowienia naszego produktu - jakim jest węgiel koksowy - w łańcuchu wartości wyrobów stalowych, tak bardzo potrzebnych do realizacji założeń zielonej transformacji.

Surowce krytyczne w dzisiejszym świecie pełnią kluczową rolę, a ich dostępność ma ogromne znaczenie dla wielu sektorów gospodarki. To między innymi węgiel koksowy produkowany przez Jastrzębską Spółkę Węglową odgrywający istotną rolę w przemyśle stalowym. Bezpośrednio przyczynia się do rozwoju gospodarki oraz nowoczesnych technologii związanych z energią odnawialną.
 

Inne aktualności

Pamiętamy. Hołd ofiarom katastrof górniczych

Pamięci górników, którzy zginęli w katastrofach do jakich doszło w Ruchu Zofiówka w 2018 i 2022 roku, poświęcone były uroczystości, które odbyły się dziś w kopalnianej cechowni. W rocznicę dramatycznych wydarzeń, oddano hołd piętnastu ofiarom obu katastrof.

Prawie miliard złotych zysku Grupy Kapitałowej JSW

Spadek cen surowców, wzrost kosztów produkcji oraz obłożenie składką solidarnościową w wysokości 1,6 mld zł (jako jedynej firmy w Polsce) odbiły się na wynikach finansowych Spółki. Mimo tego, Grupa Kapitałowa JSW zakończyła miniony rok zyskiem netto w wysokości prawie 1…

Rocznica katastrofy w kopalni Pniówek

Mijają dwa lata od największej katastrofy w historii Jastrzębskiej Spółki Węglowej i polskiego górnictwa. 20 kwietnia 2022 roku w kopalni Pniówek życie straciło 16 górników i ratowników górniczych.

Transmisja internetowa konferencji dotyczącej wyników Grupy Kapitałowej JSW za 2023 rok

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. serdecznie zaprasza na transmisję internetową wyników finansowych Grupy Kapitałowej JSW za 2023 rok, która odbędzie się w dniu 24 kwietnia 2024 roku (środa) o godz. 9:00

Aktualności JSW SAZarząd JSW w nowym składzie

Ryszard Janta został wybrany przez Radę Nadzorczą JSW na stanowisko Prezesa Zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Swoje obowiązki obejmie 30 kwietnia 2024 roku. Dodatkowo od 30 kwietnia do 6 maja Ryszard Janta pełnić będzie obowiązki Zastępcy Prezesa ds. Rozwoju.

Będzie więcej węgla koksowego z KWK Budryk

W kopalni Budryk rozpoczął się drugi etap modernizacji zakładu przeróbczego. Po zakończonych pracach produkcja węgla koksowego w kopalni wzrośnie do 95 procent. Już teraz zakład przeróbczy kopalni Budryk jest jednym z najnowocześniejszych w polskim górnictwie.

Więcej aktualności