Wydarzenia archiwalne

Ikona BIPIkona Portal PracownikaIkona pocztyFacebookTwitterInstagramYoutubeLinkedinRSSIkona szukaniaPLEN
Aktualności JSW SASEJ kupił PEC

W dniu 29 września 2011 roku Minister Skarbu Państwa podpisał z należącą do Grupy Kapitałowej JSW Spółką Energetyczną "Jastrzębie" S.A. z siedzibą w Jastrzębiu – Zdroju umowę sprzedaży 85% akcji, będących własnością Skarbu Państwa w Spółce Przedsiębiorstwo Energetyki…

Zofiówka ma najwyższy kompleks ścianowy w Polsce

Jeszcze w październiku w należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej – kopalni Zofiówka w ścianie G-4 na poziomie -900, rozpocznie pracę najwyższy w polskim górnictwie zmechanizowany kompleks ścianowy.

Aktualności JSW SAWypadek na Budryku

We wtorek, 27 września na terenie kopalni Budryk w Ornontowicach doszło do wypadku śmiertelnego, któremu uległ pracownik Jastrzębskich Zakładów Remontowych.

Ratownicy z Boryni znowu najlepsi

Ratownicy górniczy z KWK Borynia – Zofiówka Ruch Borynia po raz trzeci z rzędu wygrali Centralne Zawody Drużyn Ratowniczych.

Aktualności JSW SAMilion ton węgla więcej w przyszłym roku

W pierwszej połowie września w należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej - kopalni Jas-Mos została wznowiona eksploatacja ściany 24 (pokład 505/2), która w związku zagrożeniem pożarowym została otamowana w maju tego roku.

Aktualności JSW SADlaczego WZK "Victoria" S.A.?

Zarząd JSW S.A. przedstawia potencjalne korzyści dla GK JSW z akwizycji WZK "Victoria" S.A.

Aktualności JSW SAJSW wśród największych

Po dzisiejszej sesji giełdowej (16 września 2011 roku) akcje Jastrzębskiej Spółki Węglowej dołączą do prestiżowego indeksu WIG 20 skupiającego 20 największych pod względem wartości rynkowej i najbardziej płynnych spółek notowanych na warszawskiej giełdzie.

Ruszyła ściana symbol

Ponad milion ton najlepszej klasy węgla typu – 35, to zasoby jakie znajdują się w nowej ścianie kopalni Borynia-Zofiówka.

Aktualności JSW SAOrzeczenie TK pomyślne dla górnictwa!

Dzisiaj tj. 13 września 2011 roku Trybunał Konstytucyjny orzekł, że wyrobiska górnicze nie są budowlami i nie podlegają opodatkowaniu. To dobra wiadomość dla branży górniczej.

Aktualności JSW SAPodatek spod ziemi

Już 13 września w Trybunale Konstytucyjnym odbędzie się rozprawa rozstrzygająca pytanie prawne, jakie w czerwcu 2009 r. zadał Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w związku ze sprawą Jastrzębskiej Spółki Węglowej dotyczącą podatku od nieruchomości.

Rekordziści z GRP-3

53 pracowników oddziału GRP-3 z KWK Budryk niechcący zostało bohaterami. W lipcu panowie zrobili rekordowy postęp, który wyniósł dokładnie 302 metry i 80 centymetrów.