Ikona BIPIkona Portal PracownikaIkona pocztyFacebookTwitterInstagramYoutubeLinkedinRSSIkona szukaniaPLEN

Nowe stacje Jastrzębskiego Roweru Miejskiego

Od soboty, 1 września, mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju mogą korzystać z nowych stacji Jastrzębskiego Roweru Miejskiego. Zostały one uruchomione dzięki współpracy Jastrzębskiej Spółki Węglowej z operatorem systemu, firmą Nextbike Polska. Z trzech nowych stacji mogą korzystać zarówno pracownicy JSW, jak i pozostali mieszkańcy.

fot. Joanna Karwot

Trzy nowe stacje zostały uruchomione na terenie Ruchów Zofiówka i Jas-Mos oraz przy ul. Armii Krajowej (Centrum Usług Wspólnych). Ilość rowerów zwiększyła się dwukrotnie, gdyż dzięki JSW Jastrzębski Rower Miejski wzbogacił się aż o 30 dodatkowych jednośladów.

- Jastrzębski Rower Miejski to program pilotażowy, który – jak pokazują wyniki z trzech miesięcy – okazał się sukcesem. Rower miejski to przecież doskonały sposób na codzienne dojazdy. To najzdrowszy, najprzyjemniejszy i najtańszy środek transportu – mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska, operatora Jastrzębskiego Roweru Miejskiego.

Ze wszystkich stacji Jastrzębskiego Roweru Miejskiego można korzystać na tych samych zasadach. Wystarczy zarejestrować się w systemie na stronie RowerJastrzebie.pl lub w aplikacji Nextbike na telefony komórkowe. Należy też wpłacić 10 złotych do wykorzystania na opłaty związane z wypożyczaniem rowerów. Osoby, które mają już konto w systemie Nextbike założone w Jastrzębiu-Zdroju, Katowicach, Gliwicach czy innym mieście, mogą z niego skorzystać. Pierwsze pół godziny każdego wypożyczenia jest zawsze darmowe. Za przejażdżkę nieprzekraczającą godziny zapłacimy 1 zł.

Aby skorzystać z roweru wystarczy podejść do terminala stacji wypożyczeń i postępować zgodnie z instrukcjami – wpisać swój numer telefonu, kod PIN i numer wypożyczanego roweru widoczny na ramie. Można też za pomocą aplikacji zeskanować kod QR na rowerze. Trwa to zaledwie kilka sekund. System odblokowuje wtedy rower i można udać się na przejażdżkę.  Po zakończeniu podróży wystarczy wpiąć rower w elektrozamek tej samej lub dowolnej innej stacji Jastrzębskiego Roweru Miejskiego.

Jastrzębski Rower Miejski cieszy się bardzo dużą popularnością. Od 1 czerwca w systemie zarejestrowało się 700 osób. Z systemu skorzystało również 150 osób, które mają już założone konto w innym systemie Nextbike. Do tej pory dokonali oni łącznie 3000 wypożyczeń.

Od soboty, 1 września, Jastrzębski Rower Miejski liczy 7 samoobsługowych stacji wypożyczeń i 60 rowerów.

Inne aktualności

Pamiętamy. Hołd ofiarom katastrof górniczych

Pamięci górników, którzy zginęli w katastrofach do jakich doszło w Ruchu Zofiówka w 2018 i 2022 roku, poświęcone były uroczystości, które odbyły się dziś w kopalnianej cechowni. W rocznicę dramatycznych wydarzeń, oddano hołd piętnastu ofiarom obu katastrof.

Prawie miliard złotych zysku Grupy Kapitałowej JSW

Spadek cen surowców, wzrost kosztów produkcji oraz obłożenie składką solidarnościową w wysokości 1,6 mld zł (jako jedynej firmy w Polsce) odbiły się na wynikach finansowych Spółki. Mimo tego, Grupa Kapitałowa JSW zakończyła miniony rok zyskiem netto w wysokości prawie 1…

Rocznica katastrofy w kopalni Pniówek

Mijają dwa lata od największej katastrofy w historii Jastrzębskiej Spółki Węglowej i polskiego górnictwa. 20 kwietnia 2022 roku w kopalni Pniówek życie straciło 16 górników i ratowników górniczych.

Transmisja internetowa konferencji dotyczącej wyników Grupy Kapitałowej JSW za 2023 rok

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. serdecznie zaprasza na transmisję internetową wyników finansowych Grupy Kapitałowej JSW za 2023 rok, która odbędzie się w dniu 24 kwietnia 2024 roku (środa) o godz. 9:00

Aktualności JSW SAZarząd JSW w nowym składzie

Ryszard Janta został wybrany przez Radę Nadzorczą JSW na stanowisko Prezesa Zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Swoje obowiązki obejmie 30 kwietnia 2024 roku. Dodatkowo od 30 kwietnia do 6 maja Ryszard Janta pełnić będzie obowiązki Zastępcy Prezesa ds. Rozwoju.

Będzie więcej węgla koksowego z KWK Budryk

W kopalni Budryk rozpoczął się drugi etap modernizacji zakładu przeróbczego. Po zakończonych pracach produkcja węgla koksowego w kopalni wzrośnie do 95 procent. Już teraz zakład przeróbczy kopalni Budryk jest jednym z najnowocześniejszych w polskim górnictwie.

Więcej aktualności