Ikona BIPIkona Portal PracownikaIkona pocztyFacebookTwitterInstagramYoutubeLinkedinRSSIkona szukaniaPLEN

Dobra komunikacja i wiara w siebie pomaga…nawet najsłynniejszym sportowcom.

|   Odpowiedzialny biznes

Jak sportowcy radzą sobie ze stresem i niepowodzeniami? Czy najlepsi piłkarze zawsze mieli życie usłane różami? W jaki sposób poślizg na starcie można przekuć w późniejszy sukces, będący początkiem wielkiej kariery? Na te i wiele innych pytań odpowiadał dzieciakom dziennikarz sportowy Dariusz Leśnikowski, autor wielu wywiadów, książek i biografii słynnych piłkarzy.

Kolejne spotkanie z wychowankami Domu Dziecka w Pszczynie zostało zorganizowane

w ramach warsztatów „Lepsza komunikacja - łatwiejsze życie”.

 

Jeden z naszych najlepszych napastników, były gracz m.in.: Górnika Zabrze, Bayeru Leverkusen, Ajaksu Amsterdam czy SSC Napoli - Arkadiusz Milik - sam przyznaje, że jak był małym chłopcem, nie zawsze bywało różowo. Mały Arek wychowywał się bez ojca, wpadł w złe towarzystwo, zaczął palić papierosy, łobuzować - opowiadał Dariusz Leśnikowski i dodał - to ludzie piłki uratowali przyszłość Milika. Inne przykłady na to, że poślizg na starcie wcale nie musi przekreślać naszego życia, a nawet wielkiej światowej kariery, to historie słynnego Zlatana Ibrahimovića, czy naszego Kuby Błaszczykowskiego - dodał dziennikarz.

Dariusz Leśnikowski opowiadał dzieciom o świetnych sportowcach, którzy w dzieciństwie przeżywali trudne chwile, a nawet rodzinne tragedie, ale nie zniszczyło to ich marzeń i miłości do uprawianej dyscypliny. Ba, niektórzy nawet podkreślają, że dzięki trudniejszemu dzieciństwu, zahartowali się i łatwiej było im znosić późniejsze niepowodzenia czy porażki, których przecież nie brakuje w dorosłym sporcie.

- By jeszcze bardziej przybliżyć sytuację, przedstawiłem dzieciom swoją historię. W dzieciństwie marzyłem o tym, by jak mój kochany dziadek zostać piłkarzem. Od najmłodszych lat grałem w Szombierkach Bytom, ale któregoś dnia zrozumiałem, że nie mam takich predyspozycji jak moi koledzy z drużyny i nigdy nie będę grać na takim poziomie o jakim marzyłem… więc mimo, że bardzo bolało, postanowiłem w inny sposób kontynuować tradycje sportowe mojego dziadka – opowiada  dziennikarz. - Pomyślałem, że zostanę dziennikarzem sportowym. I od prawie 30 lat opisuję moją ukochaną piłkę nożną, jeżdżę na mecze w całej Polsce i Europie, na kilku stadionach byłem spikerem, a żeby komentować i relacjonować jedne z Igrzysk Olimpijskich, poleciałem nawet do Chin. Myślę, że takie warsztaty dla maluchów i młodzieży to świetna sprawa, sam im opowiadałem, jak bardzo nieśmiałym chłopcem byłem w szkole, a mimo to wybrałem dziennikarstwo. To ono oraz ciekawość świata nauczyły mnie rozmawiać z ludźmi, przeprowadzać wywiady i poznawać najsłynniejszych sportowców na świecie. Dlatego powtarzałem młodym ludziom, że wszystko w życiu jest możliwe. Trzeba mieć marzenia, pracować, by się spełniły no i nie poddawać się po pierwszych niepowodzeniach, wszystko jedno czy chcemy być: sportowcem, fryzjerem , nauczycielem lub kierowcą. Jeśli będziemy robić to z pasją, jest wielka szansa, że odniesiemy sukces – dodaje Dariusz Leśnikowski.

Inne aktualności

„Transformacja dla przyszłości”

To hasło XVI Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który odbył się w Katowicach. W sesjach tematycznych podczas największego biznesowego wydarzeniu w tej części Europy wzięli udział Adam Rozmus, zastępca prezesa zarządu JSW ds. technicznych i operacyjnych oraz Jolanta…

Drugie życie banerów

W Jastrzębskiej Spółce Węglowej niepotrzebne banery reklamowe zamiast na wysypisko, trafiają do pracowni krawieckiej. Tam powstają z nich estetyczne i wytrzymałe torby na zakupy. Ekologiczny projekt pod hasłem „drugie życie banerów” jest wspólnym przedsięwzięciem…

Pamiętamy. Hołd ofiarom katastrof górniczych

Pamięci górników, którzy zginęli w katastrofach do jakich doszło w Ruchu Zofiówka w 2018 i 2022 roku, poświęcone były uroczystości, które odbyły się dziś w kopalnianej cechowni. W rocznicę dramatycznych wydarzeń, oddano hołd piętnastu ofiarom obu katastrof.

Prawie miliard złotych zysku Grupy Kapitałowej JSW

Spadek cen surowców, wzrost kosztów produkcji oraz obłożenie składką solidarnościową w wysokości 1,6 mld zł (jako jedynej firmy w Polsce) odbiły się na wynikach finansowych Spółki. Mimo tego, Grupa Kapitałowa JSW zakończyła miniony rok zyskiem netto w wysokości prawie 1…

Rocznica katastrofy w kopalni Pniówek

Mijają dwa lata od największej katastrofy w historii Jastrzębskiej Spółki Węglowej i polskiego górnictwa. 20 kwietnia 2022 roku w kopalni Pniówek życie straciło 16 górników i ratowników górniczych.

Transmisja internetowa konferencji dotyczącej wyników Grupy Kapitałowej JSW za 2023 rok

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. serdecznie zaprasza na transmisję internetową wyników finansowych Grupy Kapitałowej JSW za 2023 rok, która odbędzie się w dniu 24 kwietnia 2024 roku (środa) o godz. 9:00

Więcej aktualności