Ikona BIP Ikona Portal Pracownika Ikona poczty Facebook Twitter Instagram Youtube Linkedin RSS Ikona szukania PLEN

Zapraszamy do udziału w konferencji Górnicze Zagrożenia Naturalne

Już 16 grudnia rozpocznie się dwudniowa XXVII Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna z serii Górnicze Zagrożenia Naturalne.

OrganizatorzyGłówny Instytut Górnictwa, JSW SA, JSW Szkolenie i Górnictwo, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Górnictwa oraz Komisję Górniczą PAN Oddział w Katowicach - zapraszają wszystkich zainteresowanych do udziału w wydarzeniu. Tematem przewodnim tegorocznej Konferencji są „Nowe i stare zagrożenia w kopalniach podziemnych”.

W mijającym roku obok zagrożeń naturalnych, z którymi górnicy nauczyli się żyć, pojawiło się nowe, rzucające cień nie tylko na działalność kopalń - COVID-19. Epidemia ma wpływ również na konferencję. Z przyczyn oczywistych nie może się ona odbyć w formie tradycyjnej dlatego organizatorzy zaproponowali konferencję w formie internetowej poprzez transmisję na kanale YouTube.

Pod pojęciem nowych zagrożeń organizatorzy rozumieją oczywiście zagrożenie COVID-19, któremu poświęcony będzie pierwszy dzień Konferencji. Zaprezentowany zostanie m.in. dorobek autorów z GIG i spółek górniczych, zawarty w monografii „Zagrożenie wirusem SARS-CoV-2 w kopalniach podziemnych”, która ukaże się niebawem nakładem wydawnictwa GIG. Oprócz tematów związanych z COVID-19, prelegenci zajmą się również: zagrożeniami sejsmicznymi i tąpaniami, zagrożeniami aerologicznymi, bezpieczeństwo pracy w górnictwie oraz kontrolą stateczności wyrobiska ścianowego. Konferencję objął patronatem Adam Mirek, prezes Wyższego Urzędu Górniczego.

Szczegółowe informacje dotyczący Konferencji znajdą Państwo na stronie internetowej www.gzn.gig.eu.

Inne aktualności

Podpisano umowę dotacyjną na urlopy górnicze i przeróbkarskie w JSW

Jastrzębska Spółka Węglowa SA podpisała z Ministerstwem Energii umowę dotacyjną dotyczącą finansowania odejść pracowników na urlopy górnicze oraz urlopy dla pracowników zakładów przeróbki mechanicznej węgla. Przewiduje się, że w 2026 roku w JSW, z urlopów skorzystają…

JSW SA uzyskała koncesję na rozpoznanie złoża „Dębieńsko 1"

Minister Klimatu i Środowisk udzielił Jastrzębskiej Spółce Węglowej SA koncesji na rozpoznawanie złoża węgla kamiennego i metanu z pokładów węgla „Dębieńsko 1”. Koncesja została przyznana po przeprowadzeniu postępowania konkursowego, w którym o dostęp do złoża ubiegał…

Nowy zarząd JSW SA XII kadencji

Rada Nadzorcza JSW SA powołała wczoraj (10.06.) Adama Rozmusa, na stanowisko Zastępcy Prezesa Zarządu ds. Technicznych i Operacyjnych.

Technologie tunelowe a bezpieczeństwo wyrobisk

W JSW odbyło się seminarium zorganizowane przez Główną Komisję Budownictwa Górniczego przy Zarządzie Głównym Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Górnictwa. Eksperci, praktycy i liderzy sektora rozmawiali m.in. o zastosowaniu technologii tunelowych do poprawy warunków…

Transmisja obrad Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia JSW SA

W związku ze zwołanym na dzień 8 czerwca 2026 roku Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniem Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA, poniżej przekazujemy szczegóły dotyczące transmisji internetowej obrad ZWZ.

Aktualizacja informacji dotyczącej kandydowania do Zarządu JSW S.A.

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. informuje, że do Spółki wpłynęło oświadczenie Pana Adama Rozmusa, obecnie pełniącego funkcję Zastępcy Prezesa Zarządu ds. Technicznych i Operacyjnych oraz p.o. Zastępcy Prezesa Zarządu ds. Rozwoju, dotyczące jego kandydowania w konkursie…

Więcej aktualności