Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.http://www.jsw.plAktualnościpl_PLJastrzębska Spółka Węglowa S.A.Fri, 19 Jul 2019 15:57:28 +0200Fri, 19 Jul 2019 15:57:28 +0200TYPO3 EXT:newsnews-2411Tue, 16 Jul 2019 07:14:42 +0200Jest praca w Jastrzębskich Zakładach Remontowych/media/wydarzenia/artykul/jest-praca-w-jastrzebskich-zakladach-remontowych/Więcej informacji na plakacie.news-2410Sat, 13 Jul 2019 13:54:07 +0200Powołano prezesa JSW/media/wydarzenia/artykul/powolano-prezesa-jsw/Rada Nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej zdecydowała dziś o powołaniu nowego prezesa zarządu JSW SA.Od sierpnia br. stanowisko to obejmie Włodzimierz Hereźniak. Decyzję podjęto po przesłuchaniach, które odbyły się dziś w Warszawie. Nowy prezes w przeszłości zajmował już to stanowisko w Jastrzębskiej Spółce Węglowej, był też między innymi wiceprezesem zarządu spółki Tauron Ciepło.

]]>
news-2408Fri, 12 Jul 2019 10:46:09 +0200JSW kontynuuje współpracę ze szkołami /media/wydarzenia/artykul/jsw-kontynuuje-wspolprace-ze-szkolami/Jastrzębska Spółka Węglowa kontynuuje współpracę ze szkołami kształcącymi przyszłych górników. Wczoraj (11 lipca) w Czerwionce- Leszczynach JSW podpisała porozumienie z Powiatem Rybnickim, które przedłużyło dotychczasową współpracę z miejscowym Zespołem Szkół o kolejny rok szkolny. 

Dzisiaj (12 lipca) w Jastrzębiu – Zdroju podpisano podobne porozumienie pomiędzy JSW a miastem Jastrzębie-Zdrój. Podpisanie porozumienia umożliwi kontynuowanie współpracy i będzie obejmowało uczniów trzech szkół rozpoczynających naukę w roku szkolnym 2019/2020.

Zdaniem samorządowców, porozumienia podpisane z JSW, które gwarantują uczniom prace po zakończeniu szkoły oraz miesięczne stypendia znacznie poprawiły wyniki naborów do klas o profilach górniczych. - W tym roku mamy obsadzone wszystkie kierunki. Dotyczy to szkoły branżowej i technikum - mówi Natalia Kuś, dyrektor Zespołu Szkół w Czerwionce-Leszczynach. Znacznie lepiej jest też w Jastrzębiu - Zdroju, jeśli chodzi o ilość chętnych do klas o profilu górniczym.

- Na współpracy JSW ze szkołami z naszego regionu korzystają wszystkie strony. My, jako Firma górnicza potrzebujemy fachowców. Z drugiej strony, dzięki pracy w JSW młodzi, zdolni ludzie zostają tutaj na miejscu. Z czego bardzo się cieszymy – powiedział Artur Wojtków, zastępca prezesa JSW ds. pracy i polityki społecznej.

Jastrzębska Spółka Węglowa współpracuje z ośmioma szkołami w naszym regionie.

]]>
news-2406Thu, 11 Jul 2019 12:21:20 +0200Pierwsze wypłaty rekompensat/media/wydarzenia/artykul/pierwsze-wyplaty-rekompensat/Wdowy i sieroty po zmarłych górnikach oraz inne uprawnione osoby ubiegające się o rekompensaty za utracony deputat węglowy otrzymują już pieniądze. Kolejne wnioski wciąż są rozpatrywane.Wypłata rekompensat w wysokości 10 tysięcy złotych wynika z ustawy, która weszła w życie 22 stycznia 2019 roku.

W Jastrzębskiej Spółce Węglowej złożono niespełna 3 tysiące wniosków o wypłatę świadczenia. Pierwsze przelewy – a dokładniej 1030 - zostały już zrealizowane. Kolejne wnioski o pieniądze są sukcesywnie weryfikowane i zostaną wypłacone w następnych transzach. Na konta wszystkich uprawnionych wdów i sierot górniczych związanych z JSW środki trafią do końca tego roku.

W sumie we wszystkich spółkach górniczych złożono ponad 12 tysięcy wniosków, a 4,7 tysiąca z nich już zweryfikowano. Na realizację wypłat Ministerstwo Energii przekazało 45 milionów złotych.

]]>
news-2401Tue, 09 Jul 2019 11:07:59 +0200Place zabaw i rowery dla naszych najmłodszych przyjaciół/media/wydarzenia/artykul/place-zabaw-i-rowery-dla-naszych-najmlodszych-przyjaciol/Huśtawki, zjeżdżalnie i trampoliny - taki sprzęt pojawił się w Domach Dziecka współpracujących z Jastrzębską Spółką Węglową. Wychowankowie z Pszczyny i Cieszyna cieszą się nowiutkimi placami zabaw, dzieci z Jastrzębia po wakacjach dostaną od JSW rowery. Wszystkie te trzy placówki otrzymały od naszej firmy prezenty warte w sumie ponad 30 tysięcy złotych.W ośrodkach w Cieszynie i Pszczynie najmłodszym brakowało już sprawnych zjeżdżalni, piaskownic czy huśtawek. Marzenia się spełniają, dzięki Jastrzębskiej Spółce Węglowej mamy wspaniały plac zabaw - mówi Iwona Spora, dyrektor pszczyńskiej placówki - można byłoby zaśpiewać cytując Golec Orkiestra: „kiedyś było tu ściernisko...” Sponsor zafundował nam podwójną, metalową huśtawkę, bocianie gniazdo, tor przeszkód i huśtawkę sprężynową.  Wszystkie sprzęty zostały już wypróbowane przez dzieci i nie tylko. Radości nie ma końca!

Ponieważ w Jastrzębiu-Zdroju Dom Dziecka miał sprawny plac zabaw, ośrodek otrzyma od nas rowery. Każdy z prezentów od JSW jest wart około 10 tysięcy złotych. To kolejne akcje w ramach działań CSR (społecznie odpowiedzialnego biznesu) naszej firmy. "JSW Dzieciom” jest projektem, który od wielu miesięcy najmłodszym daje nie tylko sporo uśmiechów i radości, ale też niezapomnianych emocji.

]]>
Odpowiedzialny biznes