Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.http://www.jsw.plAktualnościpl_PLJastrzębska Spółka Węglowa S.A.Sun, 11 Apr 2021 09:56:06 +0200Sun, 11 Apr 2021 09:56:06 +0200TYPO3 EXT:newsnews-3009Thu, 08 Apr 2021 14:19:23 +0200Mistrzowie Polski w JSWhttps://www.jsw.pl/media/wydarzenia/artykul/mistrzowie-polski-w-jswDrużyna JKH GKS Jastrzębie - świeżo upieczeni Mistrzowie Polski - spotkali się dziś (8.04) z prezes Zarządu Barbarą Piontek przed Jastrzębską Spółką Węglową. JSW jest głównym sponsorem klubu.Barbara Piontek, prezes JSW pogratulowała drużynie bardzo udanego sezonu, a przede wszystkim pierwszego w historii klubu tytułu Mistrza Polski w sezonie 2020/2021.

- W imieniu naszych Pracowników, zarządu JSW oraz swoim, serdecznie gratuluję Wam pierwszego w historii klubu mistrzostwa kraju. Jastrzębska Spółka Węglowa jest związana z jastrzębskim hokejem od samego początku. Cieszy mnie, że nasza współpraca przynosi tak spektakularne efekty. Dzięki naszemu wsparciu i Waszej determinacji i dobrej organizacji klubu, wspólnie możemy przeżywać sukces. Cieszę się, że możemy grać w jednej drużynie - powiedziała Barbara Piontek, prezes JSW.

Prezes JSW przekazała drużynie symboliczny czek z premią dla całej drużyny Mistrza Polski. Czek odebrał Maciej Urbanowicz, kapitan drużyny JKH GKS Jastrzębie. - Cieszymy się z osiągniętego sukcesu i dziękujemy za premie i wsparcie Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Bez spółki i jej pracowników, nie bylibyśmy w tym miejscu, w którym jesteśmy. Razem możemy osiągnąć naprawdę wiele - powiedział kapitan JKH Jastrzębie.

Przypomnijmy, takiego sezonu w historii jastrzębskiego hokeja jeszcze nie było. Podopieczni Roberta Kalabera w rozgrywkach 2020/2021 wygrali wszystko co było do wygrania Superpuchar, Puchar Polski i upragnione mistrzostwo Polski.

]]>
news-3008Thu, 01 Apr 2021 11:19:02 +0200Konkurs na stanowiska Zastępców Prezesa Zarządu JSWhttps://www.jsw.pl/media/wydarzenia/artykul/konkurs-na-stanowiska-zastepcow-prezesa-zarzadu-jswRada Nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA ogłasza wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego na stanowiska Zastępców Prezesa Zarządu JSW SA X kadencji.news-3000Mon, 29 Mar 2021 07:59:43 +0200OŚWIADCZENIE JSW S.A.https://www.jsw.pl/media/wydarzenia/artykul/oswiadczenie-jsw-saW nawiązaniu do doniesień prasowych, które pojawiły się w ten weekend, m.in. zapowiedzi strajku w kopalniach i zatrzymania wydobycia, JSW postrzega je jako jawne działanie na szkodę Spółki, Górników i jej pracowników. To brak zrozumienia i poparcia, że dla zachowania miejsc pracy i płacy najważniejsza jest kondycja całej Grupy i tworzony wokół niej klimat.JSW jest spółką giełdową, największym europejskim producentem węgla koksowego, surowca wpisanego na listę krytycznych, a więc strategicznych dla Unii Europejskiej. Ma dziś realne szanse na dobre wykorzystanie potencjału rynkowego.

Wprowadzane zmiany i oszczędności są konieczne. Jednak dziś wypłaty i miejsca pracy są bezpieczne. Zarząd jest też gotowy dokonać wszelkich starań, aby zagwarantować Załodze bezpieczeństwo pracy i płacy na kolejne lata.

Protesty wobec tych deklaracji, JSW odbiera jako działanie przeciwko przedłużeniu gwarancji.

Dziś bardzo ważny jest stabilny rozwój firmy, który jest możliwy do osiągnięcia poprzez poprawę efektywności organizacyjnej, technologicznej, produkcyjnej i handlowej, otwarcie na globalne szanse, poszukiwanie nowych potencjałów, dbałość o partnerów biznesowych, a przede wszystkim o Załogę, która jest najwyższą wartością firmy.

Chcemy, aby JSW była silną, polską marką dbającą o bezpieczeństwo pracowników, wysoką jakość pracy, doceniającą zaplecze kadrowe oraz wartość, hart ducha i energię do działania jaką mają pracownicy JSW.

Zarząd JSW apeluje także do Strony Związkowej o odpowiedzialne działania, którym nade wszystko powinna przyświecać troska o dobrą, stabilną przyszłość Spółki oraz bezpieczeństwo jej Pracowników na kolejne dekady.

]]>
news-2999Thu, 25 Mar 2021 18:01:42 +0100Transmisja ze spotkania podczas Światowego Kongresu Górniczegohttps://www.jsw.pl/media/wydarzenia/artykul/transmisja-ze-spotkania-podczas-swiatowego-kongresu-gorniczegoWydział Górnictwa i Geoinżynierii Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie wraz z Jastrzębska Spółką Węglową zapraszają na 102nd MEETING OF THE WORLD MINING CONGRES (WMC) INTERNATIONAL ORGANISING COMMITTEE (IOC).Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w spotkaniu komitetu organizacyjnego Światowego Kongresu Górniczego, które odbędzie się w piątek, 26 marca od godziny 9. do 12.

Ze względu na sytuację epidemiczną spotkanie odbędzie się w formie zdalnej i będzie relacjonowane na platformie YT. Spotkanie poprowadzi Prof. Marek Cała - prezydent IOC WMC, a zdalnie weźmie w nim udział blisko 100 uczestników z około 30 krajów z całego świata.

Link do transmisji: https://youtu.be/srBYiSDu7Ow

]]>
news-2996Mon, 22 Mar 2021 11:18:13 +0100Zapraszamy do udziału w konferencjihttps://www.jsw.pl/media/wydarzenia/artykul/zapraszamy-do-udzialu-w-konferencji-1Instytut Techniki Górniczej KOMAG, Jastrzębska Spółka Węglowa S.A., JSW Szkolenie i Górnictwo Sp. z o.o., JSW IT Systems Sp. z o.o. oraz Instytut Hydrauliki i Pneumatyki z Rumunii serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w 21. Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Technicznej z cyklu KOMEKO-IMTech, która odbędzie się w dniach 23 i 24 marca br. w formule online.Celem konferencji jest przegląd kierunków rozwoju systemów przeróbczych surowców mineralnych z uwzględnieniem relacji człowiek – maszyna – środowisko, wymiana wiedzy i doświadczeń związanych z upowszechnianiem i wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań, jak również prezentacja oferty producentów maszyn i urządzeń. Oprócz dotychczasowych tematów związanych z systemami przeróbczymi zostaną wygłoszone referaty z zakresu zarządzania energią, gospodarki w obiegu zamkniętym oraz zeroemisyjnej gospodarki. Organizatorzy wyrażają nadzieję, że konferencja przyczyni się do integracji środowiska naukowego z przedstawicielami przemysłu, stając się doskonałą okazją do dyskusji oraz gromadząc liczne grono słuchaczy, zainteresowanych kierunkami rozwoju bezpiecznego i efektywnego górnictwa.

 

]]>