Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.http://www.jsw.plAktualnościpl_PLJastrzębska Spółka Węglowa S.A.Thu, 11 Aug 2022 10:59:56 +0200Thu, 11 Aug 2022 10:59:56 +0200TYPO3 EXT:newsnews-3358Mon, 25 Jul 2022 14:32:47 +0200Lato pełne przygód z JSW https://www.jsw.pl/biuro-prasowe/aktualnosci/artykul/lato-pelne-przygod-z-fundacja-jswDzięki wsparciu JSW i Fundacji JSW niemal sześć tysięcy dzieci skorzysta tego lata z różnych form rekreacji i wypoczynku.Jedną z wielu wakacyjnych imprez współfinansowanych tego lata przez Fundację JSW był piknik w Parku Aktywnej Rekreacji w Mszanie. Wodne zabawy w pirackiej oprawie pozwoliły dzieciom aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu; przynosiły też ulgę od słonecznych promieni. Największą atrakcją była niespodzianka przygotowana przez druhów z OSP. Strumień wody ze strażackiego węża stał się szybko pretekstem do wodnych zabaw i zawodów.

Muszę przyznać, iż bawimy się tak samo dobrze jak dzieci, dla których przygotowaliśmy nasze strażackie niespodzianki – powiedział Arkadiusz Jaworski z OSP Mszana.

W każdej części Parku Rekreacji na dzieci czekały inne atrakcje. Były gry zręcznościowe, tory przeszkód, plenery malarskie oraz zabawy wodnymi balonami. – Pirackie atrakcje pochłonęły mojego syna bez reszty – podkreślała pani Iwona, matka 7-letniego Kacpra. – Taki festyn to bardzo dobry pomysł. W dzisiejszych czasach coraz mniej rodzin może pozwolić sobie na letnie wyjazdy, więc dla dzieci, które zostają w domu, to często jedyna wakacyjna atrakcja – dodaje.

Piknik w pirackiej oprawie to jedna z wielu wakacyjnych propozycji, jakie w ramach projektu „Wesołe Lato z Fundacją JSW” przygotował mszański Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji.

To już trzecie z kolei wakacje, podczas których nasi najmłodsi mieszkańcy mogą liczyć na letnie niespodzianki. Każdego roku organizujemy wycieczki, festyny, pikniki, spotkania z podróżnikami czy warsztaty artystyczne i kulinarne, co najmniej raz w tygodniu przez cały lipiec i sierpień. Sami nie bylibyśmy w stanie sfinansować tylu wakacyjnych atrakcji, więc jesteśmy głęboko wdzięczni za wsparcie, na jakie możemy liczyć ze strony Fundacji JSW – powiedział Rafał Jabłoński, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mszanie.

Tego lata Fundacja JSW wsparła 25 wakacyjnych projektów. Dzięki temu blisko 6 tys. dzieci z całego regionu przeżyje lato pełne przygód. Młodzi sportowcy wykorzystają letnią pauzę na doskonalenie swoich talentów i formy fizycznej w takcie letnich obozów wyjazdowych i stacjonarnych, dofinasowanych przez Fundację JSW. Piłkarki z LKS Paniówki ćwiczyć i wypoczywać będą nad morzem we Władysławowie, a ich koledzy z boiska z Połomii wyjadą do Krościenka. Młodzi sportowcy z LKS Start Mszana szlifować będą formę w Milówce. Natomiast zawodniczki z JKH Białe Jastrzębie czas ten wykorzystają na przygotowania do rozgrywek Młodzieżowej Ligii Hokeja Kobiet.

Wsparcie Fundacji JSW nie ogranicza się jedynie do sportowych wakacji. W letniej ofercie przygotowanej przez ośrodki kultury i sportu z Jastrzębia-Zdroju, Mszany, Świerklan, Gierałtowic, Pilchowic i Radlina nie zabrakło wycieczek czy festynów.

Zawsze dokładamy wszelkich starań, by w trakcie wakacji najmłodsi mieszkańcy nie narzekali na nudę. Najatrakcyjniejszymi elementami w naszej letniej ofercie są oczywiście wycieczki. Gdyby nie wsparcie Fundacji JSW z wielu wyjazdów, jak na przykład do Krakowa czy Wrocławia, musielibyśmy zrezygnować – powiedziała Agata Wrożyna-Juszczak, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Świerklanach.

Fundacja JSW pomogła także druhom z OSP w Ruptawie, którzy zorganizowali wyjazdowy obóz młodzieżowych drużyn pożarniczych z Jastrzębia-Zdroju.

Podobnie jak w ubiegłych latach, także podczas tegorocznych wakacji 120 dzieci z trzech domów dziecka wyjedzie na 10-dniowe wakacje nad polskim morzem dzięki bezpośredniemu wsparciu Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Dzieci będą mieszkały w ośrodku „Neptun” w Sianożętach należącym do Grupy Kapitałowej JSW.

Dzieci cały rok czekają na te nadmorskie kolonie. Mamy skromny budżet i gdyby nie pomoc JSW, naszego Centrum nie byłoby stać na jakikolwiek wakacyjny wyjazd, nie wspominając już o pełnych koloniach. Szczególnie cenimy sobie fakt, iż nie jest to jednorazowa pomoc, a stałe wsparcie. Dzięki JSW nasi podopieczni mogą liczyć na letnie kolonie od kilku lat – podkreśliła Iwona Spora, dyrektor Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny „Przystań” oraz „Ostoja” w Pszczynie.

]]>
news-3348Thu, 07 Jul 2022 07:42:11 +0200JSW i WST w Katowicach podpisały list intencyjnyhttps://www.jsw.pl/biuro-prasowe/aktualnosci/artykul/jsw-i-wst-w-katowicach-podpisaly-list-intencyjnyJastrzębska Spółka Węglowa oraz Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach podpisały 6 lipca porozumienie dotyczące współpracy. Obydwie strony zainteresowane są zorganizowaniem praktyk dla studentów.W ramach współpracy z katowicką uczelnią, Jastrzębska Spółka Węglowa zorganizuje praktyki dla studentów zgodnie z ich zapotrzebowaniem.

­- To są praktyki, które w trakcie kształcenia studenci muszą odbyć. Nasza uczelnia szuka najlepszych z najlepszych, a dzięki chęci współpracy Jastrzębskiej Spółki Węglowej jesteśmy przekonani, że tutaj będą mogli świetnie przygotować się do przyszłego zawodu – powiedział prof. WST dr Aleksander Ostenda, rektor Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach.

Przede wszystkim chodzi o studentów, którzy studiują na kierunkach informatyka i mechatronika. Ponadto, w trakcie praktyk będą mogli pozyskać tematy i materiały do prac dyplomowych. Praktyki mogłyby ruszyć od 1 października.

- Możliwość skorzystania przez studentów z naszych obszarów technicznych będzie nieograniczona. Jestem przekonany, że w przyszłości nasza firma, jako ich pracodawca będzie mogła skorzystać z ich wiedzy merytorycznej i praktycznej. W tym kierunku zamierzamy podążać, aby nie dopuścić do tzw. luki pokoleniowej – podkreślił Tomasz Cudny, prezes zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Artur Wojtków, zastępca prezesa zarządu JSW ds. pracy i polityki społecznej dodał, że na podpisaniu listu intencyjnego skorzystają obydwie strony.

- Jesteśmy zadowoleni, że to porozumienie umożliwi rozwój studentom, a nam w przyszłości zapewni wykwalifikowanych pracowników - powiedział wiceprezes Wojtków.

To pierwsza taka inicjatywa dotycząca współpracy z Wyższą Szkołą Techniczną w Katowicach. Warto dodać, że od 1 października Wyższa Szkoła Techniczna zmienia nazwę na Akademia Śląska.

]]>
news-3337Wed, 29 Jun 2022 13:29:31 +0200Transmisja wznowionych obrad Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia JSW S.A.https://www.jsw.pl/biuro-prasowe/aktualnosci/artykul/transmisja-wznowionych-obrad-zwyczajnego-walnego-zgromadzenia-jsw-sa-2W związku ze wznowieniem w dniu 1 lipca 2022 roku obrad Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. ("ZWZ"), poniżej przekazujemy szczegóły dotyczące transmisji internetowej obrad ZWZTransmisja online rozpocznie się wraz ze startem wznowionych obrad ZWZ planowanym na godzinę 10:00 i będzie dostępna pod adresem: JSW ZWZ

Nagranie transmisji wideo z ZWZ będzie dostępne na stronie internetowej spółki w zakładce: Walne Zgromadzenie

]]>
news-3335Mon, 27 Jun 2022 12:03:48 +0200Niedzielny piknik z JSWhttps://www.jsw.pl/biuro-prasowe/aktualnosci/artykul/niedzielny-piknik-z-jswPoczątek wakacji najmłodsi mogą zaliczyć do bardzo udanych. Kopalnia Wiedzy JSW przygotowała dla najmłodszych wiele atrakcji, które były dostępne na terenach zielonych przy Hali Sportowej w Jastrzębiu-Zdroju. Każde dziecko, bez względu na wiek, mogło znaleźć coś dla siebie podczas rodzinnego pikniku naukowo-sportowego. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się pokazy naukowe i eksperymenty, które dzieci mogły wykonywać samodzielnie.

Opowiadamy dzieciom m.in. jak działa ciśnienie, ale myślę, że najbardziej podoba im się „pasta słonia”, czyli wielki wybuch spowodowany zmieszaniem kilku substancji – mówi Monika Baron.

Była kuchnia alchemika, dmuchana zjeżdżalnia, malowanie obrazów, wykonywanie przypinek, a także wiele konkursów z nagrodami. Nie zabrakło również sportowych rozgrywek, gier i zabaw. ­

Jest naprawdę mnóstwo atrakcji, wrzucanie piłki do kosza, konkursy w kółko i krzyżyk, jest świetna atmosfera, warto tu być – przyznaje uczestniczący w pikniku Bartosz Musiolik.

Atrakcji było tak wiele, że trudno wszystkie zliczyć. Poprzez różnego rodzaju doświadczenia i warsztaty najmłodsi mogli odkrywać nowe zainteresowania. Wszystko w ramach Kopalni Wiedzy JSW – projektu przygotowanego przez Zespół CSR Jastrzębskiej Spółki Węglowej, która konsekwentnie realizuje zadania w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu.

To jest wpisane w naszą działalność. Nie dlatego, że musimy, ale dlatego że chcemy bardzo mocno powiązać naszą działalność z mieszkańcami. Dziś odbiorcą jest grupa dzieci, która rozpoczęła wakacje. Umilimy im ten czas, poprzez granie w piłkę, ale również zdobywanie wiedzy. Kontakt ze społecznością lokalną jest dla nas bardzo ważny – zapewnia Tomasz Cudny, prezes zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Kolejne takie wydarzenie planowane jest za rok.

]]>
news-3334Fri, 24 Jun 2022 07:41:41 +0200Wielki Piknik Kopalni Wiedzy JSWhttps://www.jsw.pl/biuro-prasowe/aktualnosci/artykul/wielki-piknik-kopalni-wiedzy-jswJuż w najbliższą niedzielę zapraszamy na rodzinny piknik naukowo-sportowy Kopalni Wiedzy JSW. Szczegóły na plakacie.