JSW wkręca się w pomaganie

Co ma wspólnego zwykła plastikowa nakrętka typu PET z ratowaniem życia i zdrowia? Ma, i to sporo. Za takie właśnie korki można opłacić np. lekarstwa dla dzieci po przeszczepie wątroby. Jest tylko jeden warunek - trzeba uzbierać ich naprawdę bardzo dużo.

Pracownicy Jastrzębskiej Spółki Węglowej przyłączyli się do pięknej akcji  realizowanej przez Stowarzyszenie LIVER pt. Lekko nakręceni, która polega na zbiórce nakrętek. W ramach akcji  zbieramy plastikowe nakrętki z wody czy mleka lub chemii gospodarczej, aby wesprzeć charytatywny cel, a przy okazji zmniejszyć liczbę odpadów w naszych biurach.

Zgromadzone nakrętki oddawane są do punktu recyklingowego, a w zamian za to stowarzyszenie kupuje leki dla swoich Podopiecznych, czyli dzieci po przeszczepach wątroby (również tymi, które operację miały wykonaną w kraju), z różnorodnymi chorobami wątroby i dróg żółciowych. Przeszczep wątroby to walka o przetrwanie do końca życia. Zażywanie odpowiednich leków, choć bardzo drogich, minimalizuje ryzyko odrzucenia wątroby przez organizm lub powikłań pooperacyjnych. 

 

Aktualności