Jarosław Jędrysek

Zastępca Prezesa Zarządu ds. Ekonomicznych

Absolwent Akademii Ekonomicznej w Katowicach (aktualnie Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach) w specjalnościach Ekonomia i Organizacja Budownictwa i Inwestycji oraz Ekonomia Obrotu Towarowego i Usług. Posiada również tytuł MBA Szkoły Głównej Administracji i Zarządzania w Warszawie. Ponadto ukończył też studia podyplomowe: Działanie Banków Komercyjnych na Akademii Ekonomicznej w Katowicach oraz Rachunkowość i Podatki na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończył także wiele kursów specjalistycznych, m. in. w zakresie zarządzania ryzykiem w przedsiębiorstwie, zarządzania ryzykiem w branży wydobywczej, oceny finansowej projektów inwestycyjnych jak i zasad, standardów i metodyk systemu zarządzania ryzykiem korporacyjnym. Brał udział również w licznych kursach menadżerskich z zakresu bankowości. Posiada złożony z wynikiem pozytywnym egzamin dla kandydatów na członków rad nadzorczych w Spółkach Skarbu Państwa.

W latach 1994-2005 związany był z ING Bankiem Śląskim, gdzie w latach 1994-2003 pracował m.in. w Departamencie Controllingu banku i w Pionie obsługi klientów korporacyjnych. W latach 2004-2005 pełnił funkcję Dyrektora Oddziału Banku ING w Przemyślu, a następnie w oddziale banku w Oświęcimiu. Od 2006 roku związał się z górnictwem, gdzie w latach 2006-2008 pełnił funkcję Dyrektora ds. Finansowych KGHM Polska Miedź S.A. – Oddział Zakład Wzbogacania Rud. 

W latach 2009-2016 pracował w Jastrzębskiej Spółce Węglowej S.A. m.in. na stanowiskach Dyrektora Finansowego, Głównego Księgowego KWK „Zofiówka” a następnie Dyrektora Biura Finansów w Biurze Zarządu JSW S.A., a także jako Dyrektor Ekonomiczny KWK „Jas-Mos”.  Od marca do lipca 2016 roku pracował jako Dyrektor ds. Finansowych w Oddziale Zakłady Górnicze Rudna KGHM Polska Miedź S.A. Od lipca 2016 do lutego 2019 pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu ds. Finansowych w spółce Węglokoks S.A. Od czerwca 2019 do maja 2021 roku pełnił funkcję członka zarządu w Centrum Badania Jakości Sp. z o.o. należącej do Grupy kapitałowej KGHM.  Był także członkiem rad nadzorczych: w latach 2017-2019 Polskiej Grupy Górniczej, a w latach 2016-2017 Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego – Port Lotniczy Pyrzowice.