Ikona BIPIkona Portal PracownikaIkona pocztyFacebookTwitterInstagramYoutubeLinkedinRSSIkona szukaniaPLEN

Podziemna Szkoła

Edukacja w domu może być ciekawa. Dowodem są bezpłatne lekcje edukacyjne, które udostępnia w Internecie zabrzańskie Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu – partnerska instytucja kultury Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA.

fot. Muzeum Górnictwa Węglowego

Lekcje o tematyce górniczej, inspirowane ofertą edukacyjną Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu, są skierowane do najmłodszych. Autorzy przygotowali zajęcia on line w formie zabawy i zadań do wykonania. Lekcje oznaczone hasztagiem #podziemnaszkoła prowadzone są w formie postów w mediach społecznościowych (konto Sztolni Królowa Luiza). Kampania edukacyjna ma wspierać dzieci, rodziców i nauczycieli w zdalnej nauce, ale także dostarczyć wielu atrakcji i wzbudzić zainteresowanie nawet wśród najmłodszych odbiorców. – Jako jeden z czołowych ośrodków edukacyjnych na Śląsku, realizujący zajęcia w pełni zgodne z podstawą programową, wychodzimy naprzeciw potrzebom, wynikającym z obecnej trudnej sytuacji – mówi Beata Drynda–Pędziwiatr, specjalista ds. edukacji w Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. – Treści zawarte w materiałach edukacyjnych, prowadzonych dotychczas w kopalnianych podziemiach, przenosimy do sieci. Inspiracje do przygotowania materiałów edukacyjnych czerpaliśmy z naszych doświadczeń w oprowadzaniu dzieci po podziemnych wyrobiskach, które skrywają konkretną porcję wiedzy, ale również wiele tajemnic i ciekawostek.

Znaczna część materiałów została przygotowana pod nadzorem metodyków i praktyków, współpracujących z edukatorami Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu. Wśród tematów poruszanych w postach są np. tradycje związane z Barbórką czy historia górnictwa. Dodatkowo Muzeum przygotowało publikacje fragmentów książki p.t. ”Pod ziemią” autorstwa Julii Rozumek, a także wiele konkursów z nagrodami.

Inne aktualności

Prawie miliard złotych zysku Grupy Kapitałowej JSW

Spadek cen surowców, wzrost kosztów produkcji oraz obłożenie składką solidarnościową w wysokości 1,6 mld zł (jako jedynej firmy w Polsce) odbiły się na wynikach finansowych Spółki. Mimo tego, Grupa Kapitałowa JSW zakończyła miniony rok zyskiem netto w wysokości prawie 1…

Rocznica katastrofy w kopalni Pniówek

Mijają dwa lata od największej katastrofy w historii Jastrzębskiej Spółki Węglowej i polskiego górnictwa. 20 kwietnia 2022 roku w kopalni Pniówek życie straciło 16 górników i ratowników górniczych.

Transmisja internetowa konferencji dotyczącej wyników Grupy Kapitałowej JSW za 2023 rok

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. serdecznie zaprasza na transmisję internetową wyników finansowych Grupy Kapitałowej JSW za 2023 rok, która odbędzie się w dniu 24 kwietnia 2024 roku (środa) o godz. 9:00

Aktualności JSW SAZarząd JSW w nowym składzie

Ryszard Janta został wybrany przez Radę Nadzorczą JSW na stanowisko Prezesa Zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Swoje obowiązki obejmie 30 kwietnia 2024 roku. Dodatkowo od 30 kwietnia do 6 maja Ryszard Janta pełnić będzie obowiązki Zastępcy Prezesa ds. Rozwoju.

Będzie więcej węgla koksowego z KWK Budryk

W kopalni Budryk rozpoczął się drugi etap modernizacji zakładu przeróbczego. Po zakończonych pracach produkcja węgla koksowego w kopalni wzrośnie do 95 procent. Już teraz zakład przeróbczy kopalni Budryk jest jednym z najnowocześniejszych w polskim górnictwie.

Transmisja obrad Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia JSW SA

W związku ze zwołanym na dzień 4. kwietnia 2024 roku Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniem Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA ("NWZ"), poniżej przekazujemy szczegóły dotyczące transmisji internetowej obrad NWZ.

Więcej aktualności