Czas na Wielki Piknik JSW

Po sześciu latach do Jastrzębia-Zdroju powraca wydarzenie, które pracownicy Jastrzębskiej Spółki Węglowej oraz mieszkańcy miasta wspominają bardzo miło. Mowa o Wielkim Pikniku JSW, który w tym roku odbędzie się w sobotę, 1 czerwca.

Pierwsza z wielkich imprez tłumnie odwiedzanych przez jastrzębian odbyła się w 2011 roku, z okazji debiutu spółki na Giełdzie Papierów Wartościowych. Podczas tej i kolejnych dwóch edycji wydarzenia na scenie pojawiły się największe gwiazdy polskiej muzyki rozrywkowej m.in. Maryla Rodowicz, Brathanki, Feel czy Kayah. Wiele emocji przyniosły sportowe turnieje dla pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej, w których zakłady spółki walczyły w konkurencjach plenerowych.

Podczas tegorocznego Wielkiego Pikniku JSW turniej powróci z znanej i lubianej formule. Na murawie stadionu miejskiego przy ul. Harcerskiej osiem drużyn powalczy w siedmiu widowiskowych konkurencjach, które z pewnością doskonale rozgrzeją widownię przed koncertami polskich gwiazd muzyki. O tytuł najlepszej drużyny powalczą reprezentacje KWK Pniówek, KWK Budryk, oraz Ruchów Knurów, Szczygłowice, Borynia, Zofiówka i Jastrzębie. Stawkę uzupełni drużyna Biura Zarządu i ZWP.

Po emocjach sportowych przyjdzie czas na dawkę dobrej muzyki, którą zapewnią muzyczne gwiazdy. Na scenie pojawią się Łzy, a także zespół Blue Cafe świętujący 20-lecie swojej pracy artystycznej. Muzycznym zwieńczeniem pikniku będzie koncert zespołu Golec uOrkiestra. Bracia Łukasz i Paweł od ubiegłego roku również świętują 20-lecie swojej muzycznej działalności, więc jastrzębianie będą mieli okazję wysłuchać największych przebojów zespołu.

Warto wspomnieć o innych atrakcjach, które tego dnia czekać będą na wszystkich gości pikniku. Do wspólnej zabawy zapraszamy zwłaszcza najmłodszych, dla których z okazji Dnia Dziecka przygotowana zostanie specjalna strefa zabaw usytuowana w jarze przy os. Barbary oraz hali Omega.

Wielki Piknik JSW zakończy wyjątkowy pokaz sztucznych ogni. Już teraz gorąco zapraszamy do wspólnej zabawy pracowników JSW wraz z rodzinami, a także mieszkańców Jastrzębia-Zdroju i okolic.

Wydarzenia