Borynia Mistrzem!

Drużyna Ruchu Borynia wywalczyła tytuł Mistrza JSW Ligi w sezonie 2018/2019. Borynia pokonała w finale obrońcę tytułu Ruch Jastrzębie 3:1. Trzecie miejsce wywalczyli siatkarze JSW KOKS , którzy po zaciętym pojedynku pokonali ekipę z Budryka 3:0.

Wielki finał JSW Ligi został rozegrany w piątek, 31 maja.  Turniej finałowy rozpoczął się o godzinie 8. od meczu o 7. miejsce, w którym zmierzyły się drużyny Advicomu i kopalni Knurów-Szczygłowice. Górą byli siatkarze z Knurowa wygrywając 3:1. Później na parkiecie stanęły naprzeciw siebie ekipy z KWK Pniówek i Ruchu Zofiówka. Wygrali siatkarze z Pawłowic 3:0 zajmując 5. lokatę. W samo południe rozpoczął się pojedynek o brązowy medal. Drużyna JSW KOKS zwyciężyła z Budrykiem 3:0. W finałowym pojedynku zagrali siatkarze z  Boryni i Jastrzębia. Po zaciętym spotkaniu wygrali zawodnicy z Boryni i to oni zostali Mistrzem Ligi JSW w sezonie 2018/2019.

Najlepszym zawodnikiem rozgrywek został Damian Szczepanik (Ruch Borynia). Najlepszym libero został Dariusz Kubiczek (Ruch Borynia). Najlepszym przyjmującym został Rafał Rybarczyk (JSW Koks). Najlepszy rozgrywający to Dawid Raźniak (Ruch Jastrzębie). Najlepszy środkowy – Damian Szczepanik (Ruch Borynia). Najlepszym atakującym został wybrany Sebastian Marczyński  (Ruch Jastrzębie).

 

Wydarzenia