Ikona BIPIkona Portal PracownikaIkona pocztyFacebookTwitterInstagramYoutubeLinkedinRSSIkona szukaniaPLEN

Rewolucja w zarządzaniu

Projekt Jastrzębskiej Spółki Węglowej najlepszym projektem organizacyjnym w Polsce. W Warszawie odbyła się konferencja IPMA Polska (International Project Management Association), podczas której Spółka otrzymała nagrodę Polish Project Excellence Award 2018 w kategorii Projekty Organizacyjne. Nagrodę odebrał członek zarządu JSW Artur Dyczko wraz z zespołem projektowym.

Jastrzębska Spółka Węglowa konsekwentnie przekształca Grupę Kapitałową JSW w organizację projektową. Zmiany są niezbędne ze względu na dokonującą się w przemyśle rewolucję technologiczną. Innowacyjne techniki, automatyzacja procesów technologicznych oraz dywersyfikacja działalności w ramach Grupy Kapitałowej JSW wymagają równie rewolucyjnych zmian wewnątrz organizacji. Bazując na rozwiązaniach światowych standardów zarządzania projektami JSW wypracowała własną Metodykę Zarządzania Programami i Projektami (MZPP), która jest dopasowana do specyfiki Grupy Kapitałowej i jej potrzeb.

– W czasach wszechobecnej digitalizacji wykorzystujemy nowoczesne technologie w zarządzaniu, ponieważ jesteśmy firmą nowoczesną. Chcemy wyznaczać kierunki rozwoju i być przykładem tego, że przemysł wydobywczy podąża za technologicznymi i organizacyjnymi trendami. Nagroda, którą otrzymaliśmy to docenienie naszej pracy i znak, że podążamy we właściwym kierunku – mówi z dumą Artur Dyczko, zastępca prezesa zarządu ds. strategii i rozwoju JSW.

Kapituła doceniła zespół kierowania projektami w Grupie Kapitałowej JSW za projekt „Wdrożenie Systemu Zarządzania Programami i Projektami w Grupie Kapitałowej Jastrzębskiej Spółki Węglowej”. Projekt został wykonany zgodnie z opracowaną koncepcją, co zapewniło mu miejsce w czołówce polskiego project managmentu.

Wdrożenie Metodyki Zarządzania Programami i Projektami w Grupie Kapitałowej JSW to nowość. Wprowadzane zmiany to także dowód na to, że Spółka utrzymuje wysokie standardy w czasach rewolucji technologiczno-przemysłowej.

Inne aktualności

Ogłoszenie o wszczęciu postępowań kwalifikacyjnych

Rada Nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju Aleja Jana Pawła II 4, ogłasza wszczęcie postępowań kwalifikacyjnych na stanowiska: Prezesa Zarządu, Zastępcy Prezesa Zarządu ds. Ekonomicznych oraz Zastępcy Prezesa Zarządu ds. Rozwoju…

Aktualności JSW SAKonkursy bez rozstrzygnięć

Rada Nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA zakończyła postępowania kwalifikacyjne na stanowiska: Prezesa Zarządu JSW SA, Zastępcę Prezesa Zarządu ds. Ekonomicznych oraz na stanowisko Zastępcy Prezesa ds. Rozwoju bez wyłonienia kandydatów.

JSW z pożyczką na ciągniki akumulatorowe

Osiem podwieszanych ciągników akumulatorowych typu VOLTER wraz z kompletnymi zestawami transportowymi trafiło do kopalni Budryk w Ornontowicach. Inwestycję zrealizowano dzięki pożyczce w wysokości 9,96 mln zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki…

Aktualności JSW SARozstrzygnięto konkurs na dwa stanowiska w zarządzie JSW SA

Rada Nadzorcza JSW odwołała w czwartek (14 marca) ze składu zarządu Spółki: Edwarda Paździorko, zastępcę prezesa zarządu ds. Technicznych i Operacyjnych. Stanowisko to obejmie Adam Rozmus. Ponadto Rada Nadzorcza JSW SA wybrała zastępcę prezesa ds. Handlu - stanowisko…

30 lat kopalni Budryk

Zanim z kopalni Budryk 14 marca 1994 roku wydobyto pierwszą tonę, minęło 15 lat od rozpoczęcia budowy. Zmieniały się rządy, zmieniły się ustroje we wschodniej Europie i powstawały nowe państwa, zmieniły się granice, a budowa kopalni trwała. Kilka razy w ciągu tych 15…

Uroczyste obchody w auli AGH z okazji 30-lecia wydobycia węgla w kopalni Budryk

– AGH rozpoczęła działalność 105 lat temu jako uczelnia górnicza przygotowująca kadry dla przemysłu górniczego w odrodzonej Polsce, który wtedy był podstawą ekonomiczną i technologiczną gospodarki. Aulę uczelni zdobią portrety rektorów. Wśród nich przynajmniej połowa to…

Więcej aktualności