JSW na konferencji o zagrożeniach

Pod patronatem Prezesa Wyższego Urzędu Górniczego w Jaworzu koło Bielska-Białej odbywa się trzydniowa XXV Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna z cyklu Górnicze Zagrożenia Naturalne 2018. W tym roku Konferencja poświęcona jest zagrożeniom naturalnym na dużych głębokościach.

Tematyka Konferencji obejmuje takie tematy jak: zagrożenia aerologiczne, zagrożenia geomechaniczne, sejsmologia i ochrona powierzchni, bezpieczeństwo pracy w górnictwie oraz wdrażanie systemu samodzielnej obudowy kotwowej w polskim górnictwie węglowym. Pierwszy dzień Konferencji poświęcony jest właśnie obudowie kotwowej. Wśród wielu polskich i zagranicznych prelegentów znajdują się pracownicy Jastrzębskiej Spółki Węglowej, którzy przedstawią m.in. aktualny stan projektu wprowadzenia samodzielnej obudowy kotwowej w kopalniach Spółki. Drugi dzień Konferencji poświęcony zostanie zagrożeniom: metanowemu i tąpaniami. Trzeciego dnia uczestnicy jubileuszowej Konferencji poświęcą czas zagadnieniom dotyczącym bezpieczeństwa w górnictwie.

Konferencja Górnicze Zagrożenia Naturalne jest ważnym forum wymiany doświadczeń praktyków i naukowców na temat bezpiecznego prowadzenia eksploatacji. Udział w konferencji biorą nie tylko naukowcy i eksperci ale również pracownicy kopalń, przedstawiciele urzędów górniczych, spółek węglowych oraz firm związanych z górnictwem i bezpieczeństwem pracy w górnictwie. Organizatorem Konferencji jest Główny Instytut Górnictwa.     

Wydarzenia